Kromě dvou CD, která se skládají z prvních tří alb skupiny (Masopust, Na vařený nudli, Ke zdi) a navíc ještě z deseti bonusů, obsahuje totiž také DVD. To je pak premiérovým představením téměř dvou desítek studiových i koncertních záznamů z let 1986 až 1989, kdy vystoupení Nerezu tvořila občerstvující oázu v tehdy obvyklých repertoárových pustinách mládežnických a hudebních televizních vysílání.

Bonbónkem je potom elektronický zpěvník čtyřiceti písní Nerezu. „Po internetu běhají opravdu strašné verze našich písniček, proto věřím, že autorizovaným zpěvníkem uděláme radost zvlášť lidem, kteří si je chtějí hrát na kytaru. Všechny skladby jsme krásně učesali a opatřili je správnými notami a tabulkami originálních akordů, takže naši příznivci mohou šířit Zuzaniny písničky dál, i když ona už není na světě,“ prohlásil člen Nerezu Zdeněk Vřešťál.

O obnovení kapely prý v žádném případě neuvažuje. „Nerez je uzavřená kapitola. Nedá se vstoupit dvakrát do jedné řeky, bez Zuzany to prostě nejde. Na druhou stranu jsme otevřeli novou kapitolu. S Vítem Sázavským připravujeme vánoční album, čeká nás také celá řada společných koncertů s Marií Rottrovou po naší republice i po Slovensku,“ doplnil Vřešťál, který teď ještě navíc dokončuje unikátní album Padesát miniatur, na němž se půl na půl podílejí známí i méně známí písničkáři. „Mám taky roztočenou svoji sólovou desku, která bude zase zajímavá tím, že vyjde v omezeném nákladu tisíc kusů. Ponese název Číslované album, takže každé album bude podepsaným a očíslovaným originálem. K mání bude pouze na koncertech,“ upozornil Vřešťál.

Největší radost má však z právě čerstvého speciálu …a bastafidli. „Zuzana toto úsloví používala třeba tehdy, když jsme dozkoušeli nějakou písničku. To pak prohlásila – a bastafidli, už ji umíme,“ zavzpomínal Vřešťál. Všechny písně z nového titulu prošly novým masteringem, takže jejich zvuk je teď unikátní. „Byla to asi půlroční práce, než jsme písničky vyčistili, ale moc krásná,“ dodal.