Velkolepá show spojená s uvedením nových ikon rockové hudby do síně slávy se uskutečnila po roční pauze zaviněné pandemií koronaviru. Do Rocket Mortgage Field House v americkém Clevelandu dorazily hvězdy v čele s oceněným rapperem Jay-Z. „Když jsme vyrůstali, nečekali jsme, že bychom mohli být zařazeni do síně slávy. Říkali nám, že hip-hop je jen výstřelek, podobně jako punk rock,“ uvedl v proslovu.

Mezi hudební legendy vstupila i kapela Foo Fighters. Na pódiu zahrála tři ze svých hitů včetně toho největšího - písničky The Best Of You. Společně s bývalým členem Beatles Paulem McCartneyem, který kapelu na pódiu uvítal a jehož frontman Dave Grohl označil za svůj velký hudební vzor, pak Foo Fighters zahráli píseň Get Back.

| Video: Youtube

Na počest legendární rockové babičky Tiny Turner, která se slavnostního ceremoniálu nemohla zúčastnit vystoupili na pódiu Christina Aguilera, Mickey Guyton či Keith Urban. 

Basistka další z oceněných kapel The Go-Go's Kathy Valentine na pódiu připomněla slova Janet Jackson z roku 2019 a vyzvala, aby bylo do síně slávy uvedeno více žen. Zároveň ale pochválila organizátory, že v tomto směru došlo ke zlepšení. 

Noví členové Rockové síně slávy:
Tina Turner
Carole King
The Go-Go’s
JAY-Z
Foo Fighters
Todd Rundgren

Vedlejší ocenění:
Kraftwerk
Charley Patton
Gil Scott-Heron
LL Cool J
Billy Preston
Randy Rhoads
Clarence Avant