Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kroky Michala Davida mají nové CD

Praha /ROZHOVOR/ - Patří mezí nejfrekventovanější kapely současné doby. Hrají muziku pro všechny generace, bývají ozdobou městských slavností a plesů, vydávají CD, které jdou na dračku, v dubnu dokonce vystoupí v Dubaji na Česko Slovenském plese, vydělávají peníze o kterých se zavedeným kapelám může nechat zdát. To jsou Kroky Michala Davida. V současnosti asi nejoblíbenější revival známého hitmakera v Čechách a na Slovensku.

22.3.2014 4
SDÍLEJ:

KROKY MICHALA DAVIDA. Zprava David Laštovka, Roman Andrlík a Petr Dick s tanečnicemi Lenkou Kazeckou a Natali Galyuk. Foto: archiv

Jeho nejslavnější hity předělaly originálních aranží s kterými v Čechách i na Slovensku slaví obrovské úspěchy. Kapelu tvoří: kytarista a zpěvák: David Laštovka, klávesista a zpěvák Roman Andrlík, zpěvák Petr Dick a dvě půvabné sexy tanečnice Lenka Kazecká a Natali Galyuk. S Davidem Laštovkou a Romanem Andrlíkem jsme si povídali o tom, proč jsou Kroky Michala Davida tak úspěšné.

Právě vám vyšlo v síti Bontonland nové dvojcédečko, co na něm posluchači uslyší?

David: "Dvacet největších pecek v našich nových aranžích s kterými sklízíme na koncertech velké úspěchy. Děláme to po svém a odezva je fantastická. Jen namátkou: Třetí galaxie, My máme príma rodiče, Ruská Máša, Poupata, Děti ráje, Colu, pijeme colu… Kromě toho tam máme i dvě autorské skladby."

Roman: "Teď si ty písničky budou moci fanoušci vychutnat i v klidu doma u rodinného krbu…"

Kolikátá je to již vaše deska?

David: "Třetí. První CD obsahovalo písně, které vznikaly v osmdesátých letech v tehdejších Krocích, takže jsme se na aranžích dokonale vyřádili. Na druhém CD jsme zařadili písničky, které zazněly ve filmech Discopříběh I a II., Vítr v kapse, Láska z pasáže."

Jak se CD prodávala? Říká se, že v dnešní době se desky téměř nekupují..

David: "My s tímhle problém naštěstí nemáme. Prvního CD se jenom za první týden prodalo tisíc kusů. A to se zlatá deska udílí tuším za 5000 prodaných nosičů, takže to číslo bylo fakt skvělé. Je to jednoduchá rovnice, když fanoušci hojně kupují naše desky, je naší milou povinnosti, pracovat na dalších písničkách, dělat jim originální aranže a pak je vydávat."

Roman: "To CD je takový dárek pro naše skvělé fanoušky. Už teď po vydání tohoto CD začínáme pracovat na dalším."

Jak vůbec vznikl nápad založit kapelu Kroky Michala Davida?

David: "Naprosto spontánně. S Romanem jsme se potkávali u vínečka, na závěr jsme obvykle čapli hudební nástroje, začali  "jamovat" a vždycky to nakonec končilo tím, že jsme spustili fláky od Michala Davida. S Michalem se dobře známe, tak jsme se mu o tom v legraci jednou zmínili, že jsme mu udělali Kroky. A on zcela vážně asi měsíc na to, na svém koncertě v Plzni před vyprodanou halou oznámil, že má v Plzni svoje Kroky a vyjmenoval nás. Polilo nás horko. V ten den bylo v kulturáku několik tisíc lidí.. Další den jsme měli nabídku na vystoupení.. " (smích)

Roman: "V podstatě nám už nezbývalo nic jiného, než se do toho pustit. (smích) Udělali jsme konkurz na zpěváka, z něhož nakonec jako vítěz vzešel Petr Dick. I s ním jsme se ale osobně znali, takže do party dobře zapadl i po lidské stránce. Následoval další konkurz na tanečnice a Kroky Michala Davida byly na světě."

Jaké byly reakce lidí na vašich prvních koncertech?

David: "Od začátku jsme si řekli, že nemůžeme přehrávat stejná aranžmá jako má Michal. Že to nebude postavené na zpěvákovi, který si bude hrát na kopii Michala.To bychom dělali něco, co už tu bylo několikrát vymyšlené. Takovou cestou jsme jít nechtěli. Naopak jsme vytvořili zbrusu nová aranžmá, muziku udělali po svém. Do toho jsme si od profesionálky Lenky Kazecké nechali vytvořit pro tanečnice choreografie. Naší show tak doprovází dvě krásné sexy tanečnice, to aby se i pánové měli na co dívat a každý si přišel na své."

Roman: "A vyplatilo se. Odezva byla neuvěřitelná. Nikdo z nás nepočítal, že se to rozjede takovým tempem. Vystoupení a koncertů začalo raketově narůstat. Zcela nás to pohltilo."

Kde všude koncertujete?

David: "Čechy, Morava, Slezsko, Slovensko. V dubnu nás čeká vystoupení v Dubaji na Česko Slovenském plese, tak se i pěkně ohřejeme. Hráli jsme ale i v rakouském Badenu nebo v Chorvatsku. Máme tu výhodu, že diář máme plný po celý rok. V létě jsou to hodně městské slavnosti, pivní slavnosti, vinobraní, dětské dny, přes zimu zase firemní párty, reprezentační plesy. Tahle muzika oslovuje všechny věkové generace, což je prostě úžasné.

Roman: "Když s námi třeba zpívá dvaceti tisícový dav jako nedávno v Litoměřicích na náměstí, jde nám vždycky mráz po zádech. Ta energie se přenáší vzájemně. Jsou to nezapomentulné pocity. Všechny koncerty si maximálně užíváme. "

Vydali jste už dvě CD. Vyplatí se v dnešní době je vůbec vydávat?

David: „Doba, kdy se prodávalo milion desek je nenávratně pryč. Dneska se zlatá deska udílí tuším za 5000 prodaných nosičů. My jsme se tomuto číslu hodně přiblížili, takže se dá říci, že jsme na tom i vydělali a tím pádem se fanoušci dočkají v budoucnu i třetího alba, na kterém už začínáme pracovat. V březnu nám ale vychází v síti Bontonland dvojcédečko, na kterém jsou ty největší hity, máme tam i dvě autorské skladby. Je to takový dárek pro naše skvělé fanoušky."

Váš FANCLUB je početný, což je vidět i v anketě Český slavík, kde se poslední roky umisťujete pravidelně kolem 20. místa. Není divné, že vy jako kapela, která hraje písně od jiného interpreta patří mezi top 20 českých kapel?

Roman: "Jak už jsme řekli, ty písničky, hrajeme v úplně jiných aranžích. A vezměte si české zpěváky a zpěvačky, naše slavíky a slavice, kolik z nich interpretuje vlastní songy? Devadesát procent jejich repertoáru a hitů tvoří převzaté zahraniční písně, které mají pouze český text."

David: "No tak řekněme, paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už 3 roky po sobě bere 600 tisíc každý rok." (smích) Ne teď vážně. I my vlastní skladby v repertoáru máme."

Slyšel je Michal David?

David: "Když jsme třeba udělali písničku Viktorka, jako poctu  pro plzeňské fotbalisty, kteří český fotbal pousnuli zase o stupínek výš a díky kterým budeme mít od příští sezony v Lize Mistrů dva zástupce, tak mi napsal, že je to super pecka. To samozřejmě potěší."

Roman: "Teď jsme tuto píseň hráli na plese fotbalistů a pod námi na ní "pařili" majitel Viktory pan Paclík s manažerem panem Šádkem. To nás potěšilo."

Na akcích se potkáváte s dalšími známými interprety. Jak vás berou?

Roman: "Úplně v pohodě. S některými udržujeme skutečně přátelské vztahy. Třeba s klukama z Maxim Turbulenc. To jsou vždycky párty do rána bílého.. Viď Davide?  (smích)

David: "To je pravda. Z naší party jsem nejmladší, tudíž tu "noční káru" táhnu nejdál… (smích)Moc rádi se potkáváme ale i s Andreou Verešovou, která nám mimo jiné křtila CD. Andrejka občas zajde i na naše koncerty, nedávno přišla s celou svou úžasnou rodinkou, s manželem, maminkou a dětmi Vaneskou a Daníkem. Troufám si tvrdit, že patří mezi naše fanynky. A třeba Dalibor Gondík si s námi teď na jedné akci zabubnoval jednu písničku."

Dá se muzikou co hrajete dobře uživit?

David: "Je to úměrné tomu, kolik tomu věnujeme času. A my se tomu věnujeme skutečně dost. Makáme a nese to ovoce. Diář se nám plní už akcemi na rok 2015. Je vidět že to asi děláme dobře. Ale rozhodně nespíme na vavřínech. Skvělí fanoušci jsou pro nás hnacím motorem."

Roman: "A zůstáváme pokorní."

Koncertujete opravdu často. Nedostavuje se už trochu ponorková nemoc?

Roman: "Parta je zaplaťpánbůh skvělá, role jsou rozdány, každý ví, co se od něj čeká, podle toho se řídíme a funguje to. Přestože těch akcí je hodně a hrajeme už nějaký ten pátek, ponorka nehrozí, naopak na každé vystoupení se těšíme a na našich vystoupeních je to poznat. A i když jsou cesty častokrát velice dlouhé, nikdy není v autě nuda."

David: "Na dálnicích už za tu dobu přesně víme, kde zastavit, kde si dát jídlo a naopak které pumpě či restauraci se raději obloukem vyhnout. Je fajn, že jsme naladěni na stejnou vlnu. Máme podobné názory na svět. A podobné návyky. Například všichni na hotelových pokojích usínáme u zapnuté televize. Jinak bychom asi neusnuli." (smích)

Album bude v prodeji v sítích Popron a Bontonland od pondělí 24.3.

Autor: Redakce

22.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

SERVIS

Ruští sportovci nastoupili kvůli dopingovému trestu pod olympijskou vlajkou.
16 12

Odveta za trest? Ruská rozvědka vnikla do olympijských počítačů

Výbuch v rezidenční čtvrti v Leicesteru.
AKTUALIZOVÁNO
3

Exploze v anglickém Leicesteru zranila čtyři lidi. Policie evakuovala okolí

Úporný boj. Hašení haly v Mochově trvalo od pátku až do neděle

/FOTOGALERIE/ Tuhý boj s plameny řádícími v bývalém areálu mrazíren v Mochově na Praze-východ, který sváděli od pátečního dopoledne, dokončili hasiči v sobotu večer. Ještě v noci na neděli však na místě zůstávala 14členná jednotka. 

AKTUALIZOVÁNO

Lidé demonstrovali na Václavském náměstí. Kritizovali Babiše i komunismus

Na demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání na Václavském náměstí se sešly stovky lidí. Někteří z nich mají transparenty s protikomunistickými hesly nebo kritikou premiéra Andreje Babiše (ANO). Demonstraci v den výročí takzvaného Vítězného února pořádají zástupci občanských iniciativ, podnikatelských sdružení, některých parlamentních i neparlamentních politických stran a Konfederace politických vězňů.

Kauza vrtulníky. Šlechtová rozhodne o způsobu nákupu do měsíce

Ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) do měsíce rozhodne o způsobu zadání nákupu dvanácti víceúčelových vrtulníků pro českou armádu. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce dnes řekla, že od pátku má k dispozici od vojáků upravené požadavky na nákup za několik miliard korun.

Časově neomezená vláda čínského prezidenta? Komunisté chtějí změnit ústavu

Vládnoucí komunistická strana Číny navrhla odstranit z ústavy klauzuli, která omezuje funkční období prezidenta na dva mandáty po sobě, tedy deset let. Tento krok by tak umožnil současnému prezidentu Si Ťin-pchingovi vládnout neomezeně dlouhou dobu. Informoval o tom server BBC.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT