S pořádající agenturou spolupracuje na přípravě koncertu také moravskokrumlovské kulturní středisko. „Pro Krumlov to bude jedna z největších akcí letošního léta. Pořádající agentura oslovila město, to jí vyšlo vstříc. Očekáváme velmi solidní návštěvnost, pokud vím, v předprodeji už agentura prodala přes dva tisíce lístků, ale kapacita nádvoří je stále ještě velmi dostatečná," uvedl ředitel střediska Bořivoj Švéda.

Návštěvníci koncertu se příští pátek mohou těšit na hudební program už od brzkého odpoledne. „Od jedné hodiny odpoledne se budou na pódiu střídat kapely Loco Loco, Atari terror, Matahari a Dymytry. V pět hodin odpoledne vystoupí skupina regionální skupina Ocelot a po nich od šesti Big dog," napsali pořadatelé v programu.

V sedm večer se za týden mohou návštěvníci těšit na kapelu Kern a od půl deváté jako poslední předskokani hlavního programu zahrají drsní Krucipüsk. „Arakain s Lucií Bílou svůj jedinečný program zahájí v půl jedenácté večer," dodali pořadatelé.

Nádvoří krumlovského zámku si v poslední době město i další organizátoři koncertů oblíbili. Konal se tam v květnu například letošní ročník festivalu Vrabčák fest, který k zámku přesídlil z areálu u rybníka Vrabčího hájku na okraji města. Samostatný koncert měl na nádvoří například slavný Olympic.