Počátky opavské poprockové kapely sahají až do roku 2005, kdy její zakládající členové frontman a skladatel Lukáš Polák a kytarista Martin Cibulka začali hrát cover verze známých písní a vystupovat na školních vystoupeních a akcích.

Dvojice také každý týden hrávala v opavské vinárně Element, kde si našla své pravidelné a věrné posluchače. Poté ovšem přišel nápad přibrat k duu 2-R další členy a založit opravdovou kapelu.

Před třemi lety se tedy dvojice hudebníků rozrostla o bubeníka Tomáše Pavlíčka a basáka Štěpána Dostála. Od té doby skupina vydala několik povedených singlů a pravidelně koncertuje. „Náš největší koncert jsme odehráli v Praze na volnočasovém Ladronkafestu," říká frontman kapely Lukáš.

„Měli jsme možnost vystoupit i na koncertech známých skupin, jako jsou Chinaski nebo Kofe-in," dodává sympatický kytarista kapely Martin s úsměvem.

V roce 2013 vydali své debutové album s názvem Nezbývá čas a už teď pracují na dalším. Kluci si písně skládají sami a texty mají výhradně v českém jazyce. „Chceme, aby našim textům všichni posluchači a fanoušci rozuměli a mohli na koncertech zpívat spolu s námi," shodují se členové opavské kapely 2-R.

Zdroj: Youtube