Členové kapely KOFE-IN už dopředu věděli, že v plzeňském Parkhotelu, kde se slavnostní večer uskutečnil, nedopadnou špatně.

„Volali nám, že máme přijet, abychom převzali jednu z cen. Netroufali jsme si odhadnout, jak to pro nás dopadne. Přece jen jsme chroničtí sběrači druhých a třetích míst," usmíval se zpěvák a frontman opavské kapely Jan Kunze. KOFE-IN i režiséra klipu Allana Šuberta vítězství hodně překvapilo. Mezi videoklipy měli jiné favority.

Sběrači druhých míst

„Absolutně jsme to nečekali. Ocenění si strašně vážíme. Potvrzuje se, že máme opravdu vynikající fanoušky," pokračoval Jan Kunze a ještě připojil několik postřehů: „Tipovali jsme to opět na druhé třetí místo. Myslel jsem si, že vyhraje kapela Kryštof." Ta nakonec skutečně vyhrála, akorát v kategorii skupin. Se svým videoklipem Inzerát nakonec obsadila druhou příčku.

V této anketě pokaždé narazíte na špičky české hudební scény. Ani letošní ročník Žebříku rozhodně nebyl výjimka. „Na Žebříku se máte možnost potkat s nejrůznějšími muzikanty, se kterými se jinak vídáte pouze na koncertech. Během večera zde i někteří zahráli. Například Mňága a Žďorp nebo třeba Chinaski," zmínil dále frontman kapely KOFE-IN.

Bujaré oslavy

Každé vítězství se musí řádně oslavit, takže i slavnostní večer se neobešel bez nějaké té kapky alkoholu. Opaváci se ráno přesvědčili o tom, že neslavili sami. „Musím přiznat, že bujaré oslavy každý člen naší skupiny odnesl kocovinou. Byli jsme ubytováni v hotelu, kde proběhlo vyhlášení. Pro všechny zúčastněné byla připravena snídaně. I na ostatních kapelách bylo vidět, že jsou na tom podobně jako my," poznamenal Jan Kunze.

Do videoklipu ke skladbě Jediná přitom samotná skupina nevkládala přehnané naděje. „Píseň se samozřejmě stala populární, ale podle mého máme za sebou i zdařilejší videoklipy. Za velmi povedené považuju Kladu tě na vodu, Sebe mi dej nebo Levituju," uvedl zpěvák seskupení KOFE-IN. Působivý klip Jediná vznikl na Kokořínsku.

Na serveru youtube.com visí přibližně tři měsíce a za tu dobu ho zhlédlo více než 31 tisíc diváků. Vystupuje v něm i mladá herečka s výraznýma očima, která si zahrála třeba v seriálu Ordinace v růžové zahradě, Jana Stryková.

Zdroj: Youtube

Po Českém slavíkovi a Andělech je anketa Žebřík stoprocentně nejprestižnější hudební cenou u nás. Za dvacet let si získala solidní renomé. „Přiznám se, že Slavíka tolik nevnímám. Po Andělech je ale nejstarší cenou právě Žebřík. Letos byl její dvacátý ročník," vysvětloval Jan Kunze.

Začnou dělat na nové desce

Nebude to trvat dlouho a opavská kapela se zavře do studia a začne pracovat na nové desce: „Cestou do Plzně jsme se stavili právě v Praze, abychom se domluvili na některých věcech. Novou desku budeme natáčet ve studiu Armina Effenbergera, který ji také bude celou produkovat. Mělo by se na ní objevit osm nebo devět skladeb. Rádi bychom k některým z nich udělali i videoklipy. Doufám, že album vydáme někdy na podzim."

Opavští fanoušci už brzo mohou vidět KOFE-IN přímo ve slezské metropoli. V sobotu 30. března totiž vystoupí v rámci koncertu v Klubu Art. Začíná se přesně ve 20 hodin. „Uvažovali jsme, že bychom zde ukázali i cenu ze Žebříku, koneckonců patří hlavně fanouškům," zakončil Jan Kunze.

PETR DUŠEK