„Desátý ročních má být hodně o rekapitulaci. Chceme proto do Hlučína pozvat kapely, které už u nás hrály a zanechaly velký dojem. To je případ jak Michala Prokopa, tak slovenské kapely Horkýže Slíže," uvedl za pořadatele David Moravec.

Nejlepší kapely, které tu už hrály

Stejně tak se už podruhé na pódiu hlučínského mezinárodního festivalu představí energická skupina Skyline. Naopak úplně poprvé zde vystoupí herec a písničkách Jiří Schmitzer. „Některé další interprety, které již máme potvrzené, zveřejníme do konce roku. S dalšími ještě jednáme. V každém případě ale chceme, aby byl festival z dosavadních ročníků největší a nejlepší," uvedl Moravec.

Pořadatelé proto chystají dvě hudební scény. Třetí scéna bude spíše divadelní. Prostor na ní dostanou stejně jako loni cirkusoví umělci, klauni, žongléři a akrobati. „Tato scéna se nám loni velmi osvědčila. Především pro děti byla velkým lákadlem. A proto, že se cítíme být rodinným festivalem, chceme se této tradice držet i nadále," doplnil Moravec.

Pospěšte si, zatím lístky stojí jen 290 korun

Dvoudenní vstupenky v první vlně zájemci seženou už nyní. Předprodej zajišťuje společnost Ticketstream. Koupit se dají v opavské prodejně Sluna či v Hospodě 56 v Hlučíně.

Cena vstupenky je nyní stanovena na 290 korun. Do prodeje pořadatelé dali pouze dvě stě těchto vstupenek. Po jejich vyprodání, popřípadě v ledni budou lístky dražší. „Jde o tradiční předvánoční akci pro naše verné návštěvníky. Mnozí si zvykli vstupenku nadělovat jako dárek," vysvětlil další pořadatel Petr Breitkopf. Informace zájemci najdou na stránkách www.sterkovnamusic.com.

Tradice hudebních festivalů u Hlučínského jezera vznikla v roce 2005. Od té doby zde vystoupila téměř kompletní špička české a slovenské hudební scény. Pořadatelé ale zvou i zahraniční hosty. V minulosti zde například zahráli finští Waltari či letos kapela Acollective z Izraele. Festival se během let zařadil mezi největší kulturní akce v Moravskoslezském kraji.