Zvládáte se věnovat kapele, přestože jste se teď kvůli školám rozprchli do různých měst?

Není to vůbec jednoduché, stojí nás to hodně peněz za cestování a hádek s protějšky kvůli trávení víkendových večerů ve zkušebně v Opavě. Ale jak se říká, kdo chce, hledá způsoby, a kdo nechce, hledá důvody. Ačkoliv to není úplně ekonomicky výhodné ani praktické, funguje to.

Studujete práva na Karlově univerzitě v Praze. Rozvíjíte zde nějakým způsobem své hudební dovednosti a obzory?

Zrovna předminulý týden jsem byl s Nicelandem na koncertě kapely Muse. Tolik jsem asi rozvinul svou hudební osobnost.

Máte teď v plánu několik koncertů. Kde se na vás lidé mohou přijít podívat a kdy se zase představíte domácímu publiku v Opavě?

Na našich facebookových stránkách se fanoušci můžou dočíst o prosincových koncertech v Olomouci a Ostravě. Pak nás čeká zkouškové období na vysokých školách a naši houslistku Majdu Fajtovou zase pro změnu přijímačky na výšku a příprava k maturitě. Na jaře bychom chtěli odjet menší tour po republice. Taky se chceme téměř po roce ukázat zase tady doma v Opavě a přitáhnout s námi i nějakou zajímavou kapelu z klubové scény.

Přihlásil jste se do pěvecké soutěže SuperStar. Co vás k tomu vedlo a jaký máte pocit ze svého výkonu?

No, v prvé řadě jsem nečekal, že se tato informace dostane tak rychle na veřejnost. V řadě druhé šlo o takové spontánní rozhodnutí a hec s naším bubeníkem Matějem Kostruhem, když jsme zrovna měli oba volnou sobotu. A tak jsme si udělali takový hezký výlet na casting. Nesouvisí to nijak s kapelou, jeli jsme každý sám za sebe, podívat se, jak to probíhá a jestli bychom uspěli. Přece jen jsme ještě velmi mladí a máme spoustu času na voloviny, tak proč toho nevyužít a zbytečně se bát některých rozhodnutí? Nejspíš se díky tomu v dalším televizním kole jeden z nás objeví.

Před zhruba půlrokem jste ke své muzice přidali baskytaru a klasické bicí. Jak na tuto změnu prozatím reagovali lidé?

Příchod Libora Menšíka jako baskytaristy byl pro kapelu obrovským hudebním a lidským posunem, což určitě ocenili jak lidé, tak i my. Bicí zatím nevyužíváme naplno na všech koncertech, častěji teď hrajeme v takové cestovní perkusistické sestavě, s cajonem a činely.

Co v současnosti patří mezi hlavní cíle kapely Come and Play?

Hlavně se nepodělat z toho, že nás před posledními dvěma prosincovými koncerty opustil klavírista, a zachovat nadále v kapele vřelé mezilidské vztahy a hudební invenci. A třeba také díky soutěži SuperStar naši hudbu dostat do povědomí lidí, kteří českou klubovou scénu tolik nesledují, ale neradi by přišli o možnost poslechnout si hezké písničky, které na Slavíka přesto nominovány nebudou.

VOJTĚCH TKÁČ