Přehlídka, která tradičně představuje nejzvučnější jména české i zahraniční akustické kytary, vyvrcholí 29. listopadu, kdy do Prahy opět zavítá „nejrychlejší kytarista světa" Tommy Emmanuel. Špičkový australský muzikant, ale i skvělý bavič, zároveň se svými fanoušky v pražském Kongresovém centru oslaví deset let od svého prvního vystoupení v České republice.

„Jeho společný koncert s dalším skvělým kytaristou Martinem Taylorem, který jsem měl letos šanci navštívit v USA, byl neskutečným zážitkem. S Tommym jsem se po koncertě setkal, pozdravuje všechny české fanoušky a do Prahy se už moc těší," říká ředitel festivalu Stanislav Barek. Jako speciální host v Kongresovém centru po Emmanuelově boku vystoupí další hvězda loňského ročníku, Italoameričan Peppino D´Agostino.

Návštěvníci se dál mohou těšit třeba na Tonyho Ackermana, amerického muzikanta, jenž v současné době žije v České republice a je u nás znám především svou třicetiletou spoluprací s jazzovým klavíristou Martinem Kratochvílem. Nejmladší generaci bude reprezentovat teprve osmnáctiletá všestranně nadaná česká hudebnice Hedvika Švendová a o tři roky starší čínský kytarista You Wu – finalisté loňské kytarové soutěže v Kutné Hoře. Za zmínku stojí i vystoupení česko-íránského uskupení ARIONAS nebo kytarového dua Anna a Jan Hronovi. Vstupenky na koncerty jsou k dostání v předprodejní síti Colosseum Ticket (www.colosseumticket.cz). (kul)