Tentokráte je to zejména vystoupení jen pro tento večer oživených Fiction (skupina Mejly Hlavsy, která vnikla v „mezičase“ po konci Půlnoci a znovuobnovených Plastic People of The Universe). A také Orchestr Bissext, tedy žatecká skupina soustředěná koncem osmdesátých let kolem muzikanta Jiřího „Zelího“ Zelenky‚ která vydala několik dodnes velmi oblíbených samizdatových kazet. „Další lahůdkou sobotního koncertu bude půlnoční vystoupení skupiny Půlnoc. Bude to jedna z posledních možností vidět ji v kraji živě, protože ukončí už v polovině května svou činnost definitivně,“ vysvětlil Lábus, hostitel i pořadatel.

Hity undregroundu

Zbytek programu tradičních narozenin pak tvoří stálice undergroundové české scény - elektro undergroundové Jiříkovo vidění, skvostně bigbítová brněnská Pí*a Jirky Popela a také alternativní legenda Už jsme doma, kapela, která vznikla z punkových F. P. B. v Teplicích okolo zpěváka, kytaristy a autora textů Miroslava Wanka. Večer na Lábusovkách zakončí skupina Flower Cover. „Čím ta bude zajímavá? Od originálu k nerozeznání hrající pozapomenuté hity světové undergroundové scény (Edgar Broughton Band, Hawkwind či Cpt. Beefheart). Tedy žádní klasičtí pop hipíci, jak by se mohlo zdát z názvu.

Akce se koná v Kulturním domě v Dobroměřicích v sobotu 24. března, hrát se začne od 18.00 hodin, vstupné je 250 Kč. Další podrobnosti ke koncertu již nyní najdete na webu www.guerilla.cz