Populární zpěvačka Aneta Langerová koncertovala v úterý večer se svou kapelou a smyčcovým triem na vyhlídce hradu Kunětická hora.

„Všichni se usmíváte, my se také smějeme, asi to bude pod Kunětickou horou hezké," přivítala Aneta pozitivně svoje publikum.

POD ŠIRÝM NEBEM

Na pódium Langerová vyběhla v modré košili a 
s rozpuštěnými vlasy, pro ni už typickými.

V prostředí hradeb a divadelních kulis „ožily" převážně skladby z alba Na Radosti, které Langerová vydala na začátku června i na vinylu.

„Atmosféra byla skvělá. Koncert jsme si užili. Jen jsme byli překvapení, jak dlouho vydrželo světlo. 
U písní ze začátku koncertu, jako je například Jiný sen, jsme zvyklí na úplnou tmu a tady najednou chyběla. Říkala jsem si pro sebe, Pane Bože, už zhasni," smála se po vydařeném koncertu Aneta Langerová.

Výhled na Pardubice a okolí v pozadí byl působivější než jakákoliv projekce. Jako kdyby někdo místo pod siluetou hradu pro vystoupení speciálně vytvořil.
Aneta kromě kytary a zpěvu zvládla s přehledem i foukací harmoniku, jindy sáhla po tamburíně.

TERAPIE BARVAMI

Když Aneta zpívala v písni Tráva o modrých chrpách, 
ji i sedm dalších hudebníků zahalilo modré světlo. I další skladby měly každá své barevné nasvícení, které podtrhlo magickou atmosféru koncertu. Refrén Malé mořské víly si pak s Anetou notovali snad úplně všichni.

S pokročilou hodinou se pod věží Kunětické hory ochladilo. A došlo i na zvuky praskání ohně. Když člověk zavřel oči, opravdu si dokázal představit, že je v chalupě někde na šumavské samotě a hřeje se u kamen.
Aneta Langerová děkovala s pokorou publiku za potlesk po každé skladbě.

V závěru nezapomněla ani na svou kapelu, osvětlovače a zvukaře. Jasně tak dávala najevo, že si svých příznivců i týmu váží.

DVA PŘÍDAVKY

Fanoušci si nakonec „vytleskali" dva přídavky. „Vy asi nechcete jít spát," okomentovala to se smíchem Langerová. Při posledním přídavku se už jen sama doprovodila na klávesy a ukázala, že i minimalistické pojení jejím hitům sluší.
Obecenstvo celý úterní večer ocenilo ovacemi vestoje, a to dokonce třikrát za sebou.

Zlata Bauerová