„Po projekci filmu se uskuteční debata, která nabídne nahlédnutí do zákulisí tvorby této avantgardní umělkyně a životní partnerky Lou Reeda. Psí srdce vstoupí následně do českých kin v distribuci Film Europe," uvedla Svatoňová.

Mluvené divadelní dílo 

Andersonová pro magazín Variety svůj film popsala jako druh mluveného divadelního díla, které bylo přeloženo do jiné formy. „Je to opak koncertního filmu, což byla moje minulá filmová zkušenost se snímkem Home of the Brave. S filmem Psí srdce je to zase jiný zážitek, pro naprosto jiný druh publika," uvedla Andersonová.

Po projekci bude následovat přednáška nazvaná An Illustrated Talk, která zavede diváky do zákulisí vzniku filmu. Andersonová promluví o vypravěčství ve své filmové práci a přečte několik příběhů, které stály u vzniku této filmové eseje. Představí též software, který u této příležitosti vyvinula.

Žena mnoha talentů 

Osmašedesátiletá zpěvačka, skladatelka a houslistka Andersonová, která ovládá i řadu dalších nástrojů, studovala dějiny umění a jako žena mnoha řemesel působila i jako výtvarnice či herečka.

Hudební kariéru zahájila rodačka z Illinois v roce 1981 hitem O, Superman. O rok později vydala debutové album Big Science. Následovaly desky Home of the Brave a Bright Red. Její představení nazývaná performance využívají vedle hudebních postupů i mluvené slovo, pantomimu a filmové projekce. Zpěvačku lákal také film a k několika snímkům napsala hudbu.

Čtěte také: Čechovská: Chci, aby se Praha mohla srovnávat s Vídní či Londýnem