Na pořádání festivalu, který nabízí hudbu napříč žánry, jsou i místní studenti. A právě Dvořákovo gymnázium a střední ekonomická škola získají výtěžek. Stejně jako každý rok. Když jejich školu před dvanácti lety zasáhly záplavy, vypadaly nejhůř sklepní prostory, kde se nacházejí šatny a další zázemí. Z toho také vycházel název festivalu.

Podle produkční Lednového undergroundu Soni Čermákové se fanouškové mohou těšit i na hosty, známé ze světových scén.

Marta a Carmen

Martu Töpferovou, zpěvačku, skladatelku a textařku, žijící v New Yorku, jejíž písničky jsou směsí směsí hispánského folklóru, americké kultury a evropského dědictví, doprovodí muzikanti z Německa, Španělska a jižní Ameriky.

Muziku kapely United Flavour s frontmankou Carmen ze Španělska a baskytaristou Djeiem z Pobřeží slonoviny spojuje reggae, latina, R&B, soul a hiphop.

„Festival bude letos své diváky opravdu hýčkat. Známá česká zpěvačka Lenka Dusilová představí svůj repertoár v sólovém vystoupení prostřednictvím svého hlasu, kytary a nejrůznějších krabiček," říká Soňa Čermáková.

Vtipná a poetická muzika

Ve večerních hodinách přijde na řadu vystoupení kultovní kapely Vltava s písničkami plnými svérázné poetiky a vtipných textů.

Scházet opět nebude ani Eggnoise, která už je na kralupském festivalu skoro domácí skupinou. A hravá pražská kapela Hm… s texty, které muzikanti často hledají v básnických sbírkách.

Noc bude patřit mělnickému garage punku v podání The OXX. „Tihle mladí kluci se na festival vracejí po čtyřech letech s debutovým albem Hole in My Shirt," připomíná Soňa Čermáková.

Na malé scéně Lednového undergroundu se představí další kapely a písničkáři.

Dětská část festivalu

Na festival se mohou těšit i děti, kterým zahraje Amálka K. Třebická skladby ze svého alba Nešišlej, své anglické písničky jim představí kralupská jazyková škola Playground English. „Děti a učitele bude na nástroje doprovázet mimo jiné Ondřej Galuška z kapely Eggnoise. A písničky pro děti zahraje i skupina Hm…," dodává produkční festivalu s tím, že děti do šesti let se budou v kulturním domě Vltava bavit zdarma.

Vstupné je dvě stě padesát korun v předprodeji a tři stovky na místě, studenti mohou v obou případech počítat se slevou padesát korun.