Nahrávka ovlivněná žánry jako hiphop a drum’n’bass vyšla roku 1999 na renomované značce Blue Note. Setkala se s okamžitým úspěchem a stala se vzorem pro celou novou generaci jazzových hráčů. Dvě dekády poté se Truffaz rozhodl dát znovu dohromady původní kapelu a odehrát omezené množství koncertů právě s hudbou z Bending New Corners.

Do Prahy dorazí tato jedinečná sestava i se švýcarským rapperem, který si říká Nya. V intimním prostředí Jazz Docku budou mít fanoušci své oblíbené hudebníky doslova na dosah ruky.

Mezi popem a revolucí

Erik Truffaz se už dlouhá léta řadí ke špičce evropského jazzu. Ve Švýcarsku narozený a ve Francii žijící muzikant natočil bezmála 20 alb. V roce 2007 vydal desku Arkhangelsk s písněmi ovlivněnými jak francouzským popem, tak jazzovými groovy. Následovala „cestovatelská“ trilogie Rendez-Vous, jejíž jednotlivé části nesly názvy Paris, Benares a Mexico. Na albu In Between z roku 2010 spolupracoval Truffaz se švýcarskou zpěvačkou Sophií Hunger.

Námětem dalšího projektu El Tiempo de la Revolución se staly současné vlny protestů v Řecku, Španělsku či v arabských státech. Na CD Being Human z roku 2014 se trumpetista spojil s mexickým elektronickým mágem Murcofem.