Na pomoc si tito legendární hudebníci pozvali Brada Wilka z kapely Rage Against the Machine, neb původní bubeník Bill Ward se s nápadem na reunion a novou desku neztotožňoval.

Natáčení alba 13 probíhalo od loňského srpna v jednom ze studií v Los Angeles, jeho poslední úpravy kapela dokončila počátkem tohoto roku. Nad celým nahrávacím procesem držel pevně otěže sedmi cenami Grammy ověnčený producent Rick Rubin, který produkoval i úspěšná alba Metalliky, Red Hot Chili Peppers, U2, Linkin Park, ale například i poslední desku zpěvačky Adele.

Black Sabbath jsou zpět s novou deskou 13.

To, že Black Sabbath mají i po letech co nabídnout, potvrzuje již pilotní singl celé desky. Tím je fantastická downtempo skladba God Is Dead?

Zdroj: Youtube

Kapela Black Sabbath, která za dobu své existence po světě prodala již více než 70 milionů desek, album představí ještě před jeho vydáním na exkluzivních koncertech v Austrálii a Japonsku. V létě pak Sabbaty čeká turné po USA, aby konec roku 2013 strávili na koncertech v Evropě. 7. prosince se objeví i v pražské O2 areně.

(kul)