Před necelým půl rokem nadchla Metallica svou interpretací Jožina z bažin největší halu v republice vyprodanou až po střechu. Nyní jedna z nejslavnějších metalových kapel potvrdila návrat do Evropy se svým WorldWired Tour. Prostřednictvím velkolepých koncertů pod širým nebem se představí na stadionech, v parcích, letištích, dokonce i na zámku. Série koncertů se uskuteční v období května do srpna příštího roku, vstupenky ale budou k mání už za pár dní.

K lístku nová deska a záznam z koncertu

„Stejně jako u většiny koncertů turné WorldWired obsahuje každá zakoupená vstupenka výběr standardního fyzického nosiče nebo standardní digitální verze desátého a současného alba kapely Hardwired… to Self-Destruct,“ potvrdil Petr Novák z pořadatelské společnosti Live Nation. Všichni držitelé vstupenek si navíc budou moci zdarma stáhnout MP3 se záznamem z navštíveného koncertu. Ten bude smíchán a masterován týmem, který se podílel na albu Hardwired … to Self-Destruct.

Metallica v Evropě vystupovala naposledy v květnu. Na 29 místech po celém kontinentu se jí podařilo zlomit rekord v návštěvnosti. Během nového turné zahraje pětadvacetkrát ve dvaceti zemích. Navštíví i některé destinace, které minule vynechala – například Brusel, kde byla naposledy před třiceti lety.

Všechny koncerty, jedna vstupenka

Speciálními hosty na všech koncertních zastávkách budou skupiny Ghost a Bokassa. Skalní příznivci kapely si budou moci za přibližně 15 tisíc korun pořídit limitovanou nepřenosnou vstupenku, která jim umožní navštívit všechny koncerty v rámci turné.

18. srpna 2019
letiště Praha Letňany
předkapely:
Ghost a Bokassa
Vstupenky v sítích Ticketportal a Ticketmaster
cen: od 1490 do 2990 korun

Ceny pražského vystoupení, které se uskuteční 18. srpna, začínají na 1500 korunách. Ke každé vstupence návštěvníci dostanou také album Hardwired…to Self – Destruct, a to buď v digitální, nebo fyzické podobě.

Živoucí legenda

Metallica vznikla v roce 1981. Založili ji bubeník Lars Ulrich s kytaristou a zpěvákem Jamesem Hetfieldem. Skupina se stala se jednou z nejvlivnějších a komerčně nejúspěšnějších rockových kapel v hudební historii. Během své kariéry skupina prodala okolo 110 milionů alb.

Kapela vydala několik multiplatinových alb, včetně alba Metallica z roku 1991 (běžně označovaného jako The Black Album), kterého se jen v USA prodalo více než 17 milionů, což z něj činí nejprodávanější album v historii Soundscan. Metallica také získala četná ocenění a uznání, včetně devíti cen Grammy, dvou American Music Awards a několika cen MTV Video Music Awards.

V prosinci 2013 Metallica se zapsala do historie jedinečným koncertem v Antarktidě, díky kterému se stala první kapelou, která koncertovala na všech sedmi kontinentech během jednoho roku.