Singl a videoklip Home je již druhou ochutnávkou z připravované druhé řadové desky, kterou Lenny chystá ve spolupráci s německou pobočkou Universal Music.

Podmanivá skladba ve středním tempu nezapře zpěvaččin klasický osobitý rukopis, ovšem podobně jako u minulého singlu Enemy jsou v ní patrné vlivy elektronické hudby. V refrénu zpívá Lenny o tom, že když nás zrovna náš blízký potřebuje, zůstáváme u něj s podanou pomocnou rukou. Za produkcí písně stojí vyhledávaný hudební producent Ondřej Fiedler, jenž s Lenny pracoval na hudebním cenami ověnčeném debutu Hearts.

NÁVRATY DOMŮ

„Píseň Home vznikala v Berlíně jako jakýsi experiment spolu s dalšími dvěma muzikanty,“ říká Lenny. „Ačkoliv jsme prapůvodní verzi složili spolu, finální podobu jsem si přesto musela vysedět u piana. Potvrdila jsem si tím teorii, že věci, o kterých chci psát, za mě stejně neřekne nikdo jiný.

Hudba už mě zavedla na různá místa po celém světě, ale vždycky se nejraději vracím domů. Můžu cestovat kamkoliv, ale nikdy to nepřeruší vazby s mojí rodinou a přáteli. Mám je v srdci, a tudíž jsou všude se mnou.“

S námětem videoklipu přišel režisér Ruy Okamura, který už má za sebou například práci na videu V Tobě pro Adama Mišíka. Hlavní hrdina příběhového snímku se v něm dostává do situace, kdy je pomoc jeho bližnímu nezbytná.

Paradoxem přitom je, že sám pracuje ve stěhovací četě a pomáhá tak lidem utvářet teplo jejich nových domovů. Právě nápad, že se Lenny ve svém videoklipu tentokrát vůbec neobjeví, ji zaujal.

TEČKA VE FORU KARLÍN

Několik novinek a osvědčené hity zazpívá živě i na turné, se kterým zavítá do největších českých měst. V Brně vystoupí pro velký zájem hned dvakrát. Vrcholem šňůry nazvané MMXVIII bude 1. prosince vystoupení v pražském Foru Karlín.

„Při vymýšlení konceptu koncertů jsem hodně čerpala z toho, co lidi nejvíc oslovilo při mých předchozích vystoupeních. Mým cílem je, aby si domů odnášeli především zážitek, o to jde na koncertech hlavně,“ láká Lenny, která na turné exkluzivně uvede do prodeje i svůj nový merchandise.