Na desce Cohen spolupracoval opět se svým kolegou a skladatelem Patrickem Leonardem, se kterým už tvořili skladby na zatím poslední studiové album Old Ideas. I tentokrát vzniklo mistrovské dílo stále aktivní hudební legendy, které osloví nejen věrné fanoušky, ale i nové posluchače. Cohen zde představuje svůj hlas jako nikdy předtím, s naléhavostí, která vychází přímo z hloubi jeho srdce. Jasnost a síla devíti hypnotických skladeb nás donutí, abychom se k nim vraceli znovu a znovu.

„Leonard Cohen znovu pokořil další hudební hranice svojí novou inspirací," říká Rob Stringer, šéf vydavatelství Columbia Records. „Devět nových písní je prostě úžasných a inovativních. Jsme absolutně nadšeni a poctěni, že můžeme tento hudební klenot vydat."

Album vyjde 26. září, již nyní je k předobjednání digitálně. Ti, kteří si jej objednají, okamžitě dostanou ke stažení novou skladbu Almost Like the Blues. 

Na oslavu svých osmdesátých narozenin připravil Leonard Cohen ve spolupráci s iTunes své nové stránky, kde kromě nového alba najdeme i všech dvanáct předchozích studiových nahrávek zremasterovaných speciálně pro iTunes: www.itunes.com/leonardcohen.