Začaly prázdniny a blíží se první červencový čtvrtek. To v Plzni už řadu let znamená jediné. Na pivovarském nádvoří začíná tradiční festival Léto v Prazdroji. Také letos vystoupí každý čtvrteční podvečer dvě kapely a první z koncertů odstartuje vždy v 19 hodin. Už 13. ročník akce zahájí 7. července plzeňská rocková kapela Seventh Passion a slovenský kytarový mág Palo Chodelka a Liquid Boogie Roll. Vstup je stejně jako v předešlých letech zdarma.

„Dramaturgie zůstává podobná. Každý večer po sobě vystoupí dvě žánrově sladěné kapely. Letos jsme ale vybírali tak, aby nevznikl dojem, že se jedná o vystoupení hlavního účinkujícího s předkapelou. Prostě to bude dvojkoncert dvou kvalitních a ve svém žánru oblíbených interpretů," říká za organizátory Pavla Mášková.

Druhou novinku ocení hlavně milovníci piva. „Klasická prodejní místa letos doplní výčepní pavilon s výkonnými chladiči a prodejem do tří stran. Obsluha tak bude ještě rychlejší,," dodává Pavla Mášková.

Plzeňské trio Seventh Passion hraje progresivní rock ovlivněný ale také bluesem, folkem nebo orientální hudbou. Vlastní tvorbu při koncertech doplňuje skladbami Led Zeppelin, Deep Purple nebo Jimiho Hendrixe. Loni kapela vydala první album 7Songs.