O víkendu 10. až 11. srpna proběhne dvoudenní koncert v Ostravě, konkrétně v průmyslovém areálu bývalého dolu Dolní Vítkovice, kde pro tuto příležitost zprovoznili dvě velká pódia.

V pátek se návštěvníci mohou těšit třeba na No Name, Chinaski nebo Mig 21, v sobotu na festivalu zahrají Wanastowi vjecy, Marek Ztracený, Anna K nebo mladá senzace Sebastian. Součástí programu budou samozřejmě i lokální interpreti.

Setkání s youtubery

Druhý ročník Létofestu slibuje jako bonus i vizuální show, které na open-air akcích nebývají běžně k vidění. Kapelu Kabát v sobotu doprovodí technika napěchovaná v jedenácti kamionech, kterou technici postaví na speciální molo.

Podobná překvapení chystají i Anna K a Chinaski, kteří design scény připravili ve stylu alba Není nám do pláče. Součástí Létofestu jsou i stany s nejrůznějším občerstvením a bohatý doprovodný program pro děti a dospělé, z nichž lze vypíchnout YouTour stan s moderátorem Petrem Vojnarem a hosty Martinem Rotou, Veronikou Spurnou a dalšími oblíbenými youtubery.

Pro nejmenší rošťáky bude přichystán nafukovací hrad, tvořivé děti si mohou hrát v dílnách nebo vyzkoušet malování na obličej a další aktivity.

Po Ostravě Létofest pokračuje v Olomouci (17. až 18. 8.), Karlových Varech (24. až 25. 8.), Plzni (31. 8. až 1. 9.) a Liberci (7. ažb 8. 9.), kde zahrají titíž interpreti a kde bude připraven další originální doprovodný program.

Dvoudenní lístek v aktuální hodnotě 900 korun koupíte v síti Ticket Live nebo na Goout.cz. Více podrobností včetně návodu, jak se na Létofest přihlásit s vlastní hudební tvorbou, naleznete na webových stránkách festivalu.