Ten dokáže v tradičním termínu na přelomu července a srpna přilákat na Vysočinu desítky tisíc nadšenců.

Ani letošní rok určitě nebude výjimkou. Milovníci festivalů si park světelského zámku oblíbili a navíc letošní ročník slibuje opravdu nabitý program, odpovídající tomu, že Sázavafest slaví letos své 15. narozeniny.

Nejvýraznějšími zahraničními hvězdami, které vystoupí na letošním ročníku, bude německá kapela Alphaville a britské seskupení Kosheen. Z českých interpretů zde vystoupí například Ewa Farná, Michla Hrůza, Tomáš Klus 
a další. Mezi mladými objevy muže zaujmout například ostravská zpěvačka Elis. Novinkou pro milovníky rockové muziky bude Rock ´n´ More stage.

Sázavafest přitom není pouze o hudbě. Také letos jsou připravena autorská čtení a herecká vystoupení. Svou poslední knihu představí v sobotu 1. srpna Michal Viewegh. Na stejné scéně vystoupí i Lukáš Pavlásek spojený se známou show Na Stojáka. Především děti pak pobaví Martin Dejdar spojený se seriálem THE SIMPSONS.

Celý festivalový program začíná už ve čtvrtek 30. července. Tento den mohou všichni ochutnat Sázavafest zdarma. Hudební scény otevírají už brzy odpoledne a do večera vystoupí například hudební formace Jelen, Vladimír Mišík či UDG. Milovníci taneční hudby se mohou těšit na Leoše Mareše.

Oldřich Nový