Na vině není skvělá moderátorská dvojice Tomáš Hanák a Klára Vytisková, samotné prostory Parkhotelu večeru také neubližují a celkově byl zorganizován na jedničku. Jen letošní hudební dramaturgie slavnostního večera nenabídla žádný vyložený tahák a spíše recyklovala tuzemské stálice – třeba Chinaski.

Celeste to zabila

Jako první vystupující před rokem rozpálili publikum mladí Charlie Straight, tentokrát se dostalo na mladou zpěvačku Celeste Buckingham, která však úvod večera zabila šedivým a fádním projevem.

Nepovedený úvod poté zachraňovala pražská hip hopová formace Prago Union, jejíž frontman Kato (působil v Chaozz) je jedním z nejuznávanějších současných textařů a deska Dezorient Express patří do zlatého fondu tuzemského hip hopu. Jeho brilantní texty se sice ve velkém sále chvílemi ztrácely, přesto zhruba půl hodina, kterou Prago Union na podiu strávili, se stala jednou z nejlepších částí večera.

Chinaski už do první ligy nepatří

Diváky nezklamala ani tuzemská stálice Mňága a Žďorp, která i po pětadvaceti letech odvádí na podiu solidní výkony a hlavně působí naprosto nenuceně a koncert si prostě užívá. Žádná křeč a hity jako Hodinový hotel udělaly z jejich vystoupení příjemný retro výlet do historie tuzemské hudby.

Ke kořenům se vraceli i následující Chinaski, jejichž největší doba slávy už pominula a oni se přesto snaží dokázat, že na „první ligu" stále mají. Když z rukávu tahali starší skladby, jako třeba Punčocháče, člověk jim to i věřil. Ve chvílích, kdy však došlo na novější počiny (a prý točí desku) zněla kapela až nečekaně tuctově.

Nightwork jsou víc než jen magnet na fanynky

Posledním interpretem večera se stala tuzemská senzace a boyband Nightwork, jejíž tváří je především zpěvák a herec Vojta Dyk. Ta se klasicky setkala s obdivnými pohledy svých fanynek, které si místa v prvních řadách střežily po celý večer, aby pánům mohly být co nejblíže. Asi není podstatné, nakolik je celá kapela kalkul, nelze jim upřít, že za nástroji jsou opravdu dobří muzikanti, stejně tak jako Vojta Dyk, jehož fenomenálního hlasu je ve stáji Nightwork občas škoda. Naživo jim to prostě šlape a postarali se o povedený závěr večera.

Výsledky ankety najdete ZDE