„Kdyby se mi chtělo je po Frontě na zázraky náš druhý samostatný singl. Je to taková naše óda na lenost. Už to, že nám trvalo tuto písničku i s klipem dokončit v podstatě dva roky, jen potvrzuje její význam,“ přibližuje vznik skladby Martin Chobot.

Autorem hudby i textu jsou Filip Sázavský a Martin Chobot. „Zakládáme si na tom, že vše píšeme společně a výsledek je pak kompromisem našich nápadů“.

Videoklip se natáčel na pražském Petříně a o kameru se postaral Martin Linhart, který točil i již zmíněný první klip kapely Fronta na zázraky. Námět a vše ostatní si zařizovali Málem Králem sami.

Zdroj: Youtube

„Klip jsme chtěli pojmout takovým melancholicko-komickým způsobem, k čemuž jsme použili jednu rekvizitu. Té jsme v podstatě otočili význam využití. Nechtěli jsme toho docílit postprodukcí, proto jsme se rozhodli, že tuto rekvizitu upravíme mechanicky. Byl to trochu oříšek, ale s výsledkem jsme spokojeni a myslím, že se to povedlo. Nechceme prozrazovat víc, to už posoudí ti, co klip uvidí,“ doplňuje Martin Chobot.

Původně se jmenovali eFeM

Málem Králem je dvoučlenná kapela, jejíž členy jsou hudebníci a autoři Filip Sázavský a Martin Chobot. Pod jménem Málem Králem hrají od roku 2016, kdy se přejmenovali z původního názvu eFeM. eFeM vstoupili na hudební scénu v roce 2014 singlem Zmatená Generace. Ten byl součástí jejich debutového alba Kolem nás.