„Jsi tu s maminou a s manželem?" ptal se jí z pódia David Deyl, pop zpěvák, rodák z Chlumce u Ústí. Měl sváteční sako koupené až v Londýně. „A teď tě ještě čeká 820 kilometrů zpátky," řekl na fanynku. Nato mu dala kytici nádherných rudých růží, i české fanynky se s kyticemi blýskly. Nosily je dámy i holčičky, sál plný radosti, hudby a emocí.

WERICH I JOHN LENNON

Na úvod David šokoval fanynky: „Mám miminko, takhle vypadá," ukázal sálu svůj kalendář na rok 2017. Připomínal ho i mezi písněmi, četl z něj citáty slavných, Paola Coelha, Jana Wericha, Johna Lennona, F. M. Dostojevského. „To jsem nezažil. U jiných firem si musíte kalendář objednat už na jaře, ústecká tiskárna Slon ale vše zařídila během čtrnácti dnů. Neuvěřitelné, moc jim děkuju,. A povedl se, že?" byl vděčný zpěvák.

Koncert rozdělil na tři části, ve všech ho doprovázela filharmonie pod taktovkou Marka Štilce. Nejprve zněly pop hity Davida, Počítám či Akorát. V ozvěnách, titulní song Deylova CD a la classic crossover, vyšla nejlíp, chytla za srdce. Severočeská filharmonie je pro Davida poklad, on to ví.

SNÍH PADAL JEN UVNITŘ

Zněly hity z muzikálů, anglicky. Ve finále přišlo na řadu nové Davidovo CD Moje Vánoce. Klip Noel, krásná Svatý čas, Nádherná zář, Padá sníh. „Je to legrační, tady padá sníh a venku je 12 stupňů," glosoval ji. Finále patřilo zde málo známé K Vánocům se vrátím.

Deyl chválil šéfa filharmonie Romana Dietze, že celý den prodával na náměstí svařák na charitu pro Lions Club. Byl rád, že přišla Iva Ritschelová, šéfka Českého statistického úřadu, exrektorka ústecké Univerzity J. E. Purkyně. Tu školu Deyl absolvoval a učí zde. Z ní ho doprovodil excelentní klavírista Václav Krahulík.

Eliška (6) z Koťat viděla Davida podruhé, „Bylo to hezký," řekla. „Koncert byl paráda, zpívala jsem s ním dnes furt, až si paní ode mě odsedla. Na Davida vždy jedu, kam se dá," svěřila se Deníku Iris Walter z Teplic.