Zajímavostí je, že první ohlášený koncert vyprodal hudebník za necelou hodinu. Vstupenky na druhý přidaný termín zmizely za necelé dvě hodiny. Ztracený na to tehdy reagoval takto: „Jen těžko se mi hledají slova a možná mi to ještě nedošlo. Každopádně už teď vím, že zhruba pětašedesát tisíc z vás i nás je součástí něčeho, co se nejspíš navždy zapsalo do historie české hudební scény. Což je krásné, ale taky to nejméně důležité. To nejdůležitější je, že v červnu budeme všichni spolu!“

Fanoušci pak začali na sociálních sítích zpěváka okamžitě bombardovat zprávami s prosbou o třetí koncert, který se nakonec taky vyprodal.

V době vrcholících příprav a zkoušek na tato jedinečná vystoupení interpret navíc na svých sociálních sítích oznámil vydání nového alba, které bylo poprvé v prodeji exkluzivně na koncertech v Edenu. Ve středu 21. června vyšlo oficiálně digitálně a na CD a je k dispozici v obvyklých distribučních sítích vydavatelství Supraphon.

Před koncerty v Edenu Marek Ztracený přichystal Zahřívací kolo. Vystoupil i ve Slavkově u Brna:

| Video: Youtube

Písničky na nové album vznikaly v uplynulých třech letech, tedy záhy po vydání bestseleru Planeta jménem stres, oceněného zlatou i platinovou deskou. Posluchači se s novinkami mohli průběžně seznamovat i díky jednotlivým singlům a videoklipům, které vždy po vydání obsazovaly přední příčky rozhlasových hitparád a trendů na YouTube.

Nová deska

V pořadí sedmé studiové album Marka Ztraceného Originál obsahuje celkem jedenáct písní a vzniklo opět ve studiu hudebního producenta Dalibora Cidlinského jr. DC Sound na Frýdštejně. Autorem hudby i textů je výhradně sám Ztracený. Kromě zmíněného stejnojmenného hitu a několika absolutních novinek ale najdou fanoušci na albu i prověřené skladby jako Moje milá, Pomalu, Vítr do plachet či aktuální singl Stále věřím.

Marek Ztracený v Edenu:

| Video: Youtube

Jako závěrečná pomyslná třešnička na dortu je zde zařazen vánoční duet s Hanou Zagorovou Vánoce jako dřív, tedy vůbec poslední nahrávka, kterou zpěvačka natočila.

O naprostém fenoménu a dominanci Marka Ztraceného na domácí hudební scéně svědčí vedle úspěšných koncertů v Edenu také aktuálně i tři výroční Ceny OSA – nejúspěšnější textař, nejúspěšnější skladatel populární hudby a populární skladba roku („Moje milá“) nebo loňské vítězství v anketě Český slavík.

Na nadcházející období si ovšem hitmaker naplánoval hudební pauzu. Chce se plně věnovat rodině a zejména synovi, který je ve věku, kdy ho hodně potřebuje. Jaké budou další Ztraceného kroky, se tak asi dozvíme až za nějaký čas.