Skončila letní festivalová sezona, jaká byla pro vaši skupinu?

Sezona byla skvělá. Hodně jsme hráli, takže jsme nyní příjemně unavení. I když ani teď se moc nezastavíme, jelikož vydáváme desku a s ní pojedeme menší tour. Jmenuje se to Křest Tour 2015. Teď tím žijeme, těšíme se a vymýšlíme a moc mě to baví.

Zmínil jste novou desku, co na ní posluchači najdou?

Jsou tam tři písničky, které už mohli slyšet v rádiu. Dále jsem složil dalších sedm písniček, které jsme nahrávali u maďarsko-slovenských hranic. Paradox je, že než jsme tam jeli nahrávat, tak jsem čtrnáct dní předtím napsal desku znova a jinou, protože se mi ta původní přestala líbit. Takže jsem sám překvapený, co na ní je.

Jaká byla práce na desce?

Zábavná. Jeli jsme, řekl bych, na konec světa a strávili tam dva týdny. Vypnuli jsme si mobily a nahrávali. Když to nešlo, tak jsme leželi u bazénu, když to naopak šlo, tak nahrávali až do noci. Byl to vlastně takový čundr, poněvadž jsme si furt něco grilovali a opékali na ohni.
Ve výsledku jsme ale určitě víc makali, než se váleli u bazénu. Minimálně zvukově je to nejlepší deska, co jsme udělali. Strašně se těším, až to někdo uslyší.

Kdy představíte novou desku?

Poprvé v obchodech bude 30. října. Předcházelo tomu dlouhé vymýšlení názvu, protože jsem nerozhodný. Trvalo mi 14 dní, než jsem vybral ze dvou. Deska se tedy jmenuje Pády, druhou variantou byl název O pravdě. Obojí to jsou písničky, které na desce jsou. Fotky na buklet fotil světoznámý fotograf Roman Černý a v obalu CD bude i jedno překvapení.

Nově jste pustili do světa i klip k písničce Pády…

Kdysi jsem viděl v divadle La Putika divadlo na trampolínách, přišlo mi to nebezpečné a vzrušující a nikdy mě nenapadlo, že bychom to mohli někdy použít. Pak ale přišel režisér Krejčí, který řekl, že je to dobrý nápad. Tak jsme je pozvali a proskákali nám celý klip a bylo to fajn. Původně jsem si myslel, že si také zaskákám, ale po prvním skoku jsem skončil málem v nemocnici, tak jsem si šel zase sednout k pianu.

Jaké bude doprovodné turné?

Půjde o pět koncertů a křtů po celé republice. Začíná to v listopadu a máme fajn hosty. Michala Malátného, který nám desku pokřtí v Praze, Jiřího Kučerovského, který se ujme křtu v Brně, v Ostravě Petra Harazina ze skupiny Nebe a další. Všichni hosté si s námi i zahrají.
V Plzni jsme 4. prosince. Za zmínku stojí, že když si koupíte novou desku na našem fanshopu (od 30. 10. 2015), tak k ní automaticky dostanete jeden lístek zdarma na jakýkoliv koncert v rámci podzimního Křest Tour.

Uvidí vás lidé i na Klatovsku?

Hráli jsme tam nedávno a bylo to perfektní. Být to na mně, tak hraji na Klatovsku pořád, ale neradi bychom se okoukali. Nejblíž budeme 4. prosince v Plzni v KD Šeříkovce.

Jaké jsou další plány?

Po turné se zaměřím na práci otce a partnera. Moc mě poslední dobou neviděli a vše jim vynahradím, když se mnou mají takovou trpělivost. V polovině prosince vše utnu a budu řešit jen to, kdy půjdeme na procházku, kdy pojedeme na hokej do Plzně, kdy si půjdeme hrát na vojáky a kdy na dinosaury. Určitě také budeme chodit s malým lyžovat na Špičák. Tam jsme v zimě jako doma.