Jak se zdá, pěkně jste se rozjela ve světě domácího showbyznysu. Jak se vám v něm momentálně „dýchá"?

Mně se vždycky dobře dýchá nehledě na situaci a aktivity. Jenom vtipkuju, samozřejmě vím, jak to myslíte… Přede mnou je krásný rok plný koncertů, videoklipů. Momentálně mohou fanoušci slyšet můj nový singl z desky Tablo, a to píseň s názvem Za ozvěnou. Jaro je za dveřmi a myslím, že taková pohodová píseň se hodí…

MARKÉTY KONVIČKOVÁ V květnu jí bude dvacet let. Pochází z Třince. Poprvé výrazně zazářila v soutěži Česko Slovenská SuperStar, kde se dostala do finále. Má na svém kontě tři cédéčka Na šňůře perel, Kafe, bar a nikotin a Tablo. Natočila několik videoklipů, spolupracuje s dalšími mladými interprety Elis (Eliška Mrázová) a Danielem Mrózkem, má na svém kontě už desítky vystoupení doma, ale i v zahraničí. V současné době studuje na VŠB-TU Ostrava ekonomii a managament. Je zatím svobodná.

Ale v současné době studujete vysokou školu. Opravdu vše poctivě stíháte? A co z vás bude, až dostudujete?

Studuji Vysokou školu báňskou Technickou univerzitu v Ostravě Ekonomii a management. Vzhledem k tomu, že mi agentura vyhověla, a já měla během zkouškového naprostý klid, vše se povedlo. Nemohu říci, že to byla procházka růžovou zahradou. Byla jsem v situaci, kdy jsem si ve čtyři hodiny ráno vařila mléko s medem, abych usnula. Ale nakonec holka z hotelovky (myslím tím sebe) zmákla první semestr plný matematiky a mikroekonomie (úsměv na tváři Markéty Konvičkové).

Pokud vím, v poslední době často spolupracujete s dalšími mladými interprety Elis (Eliškou Mrázovou) a Danielem Mrózkem…

S Elis spolupracuji od svých osmnáctin, kdy jsme spolu nazpívaly duet, který pro nás Eliška napsala. Je pro mě fascinující, že slečna v mém věku si složila svou první desku, zatímco mě se zatím nepovedla ani jedna píseň. Ráda spolupracuji s lidmi, kteří mě neco naučí a dělají to s vášní a energií. Na to konto potom Elis napsala trio, kde si vedle nás zazpíval i Daniel. Jsme dobrá parta, kamarádi a mám radost, že to zní jako jeden celek, přestože Dan je rocker, já romantička a Elis pěkné…

A co vaše individuální kariéra, jak pokračuje? Kdo vám píše nové písně a texty, plánujete další cédéčko?

Na podzim plánuji desku, o které tvrdím, že je za odměnu. Nazpívat hity zahraničních interpretů s obrovským orchestrem, něco do jazzu, to byl vždy můj sen. Těším se na to.

A soukromý život jste singl, anebo zpěvačka, která má svoji tajnou lásku a velmi si ji před veřejnosti střeží?

Je pravda, že svůj soukromý život promítám mezi čtyři nejbližší lidi a dál to s nikým nerozebírám… Takže záleží, jak teď vyzní to, když řeknu, že jsem sama. Nechci svou kariéru spojovat se soukromím. Je mi jasné, že to všechny zajímá a dnešní společnost je tak postavená. Je jednoduché řešit cizí problémy, když nemám vyřešené ty svoje.

Chystáte nějaké nové, třeba mimohudební projekty?

Dostala jsem nabídku stát se tváří jednoho parfému. Dokonce jsem teď fotila svatební šaty. Je příjemné si vyzkoušet roli modelky. Máte kolem sebe skvělý tým, nádherné fotky. Je to bombové zpestření mezi koncerty.

Vyzkoušela jste si už roli modelky, co herectví? Neláká vás třeba muzikál v divadle, anebo televize či film?

Upřímně řečeno ani moc ne. Ráda natáčím klipy. Svým způsobem tam trošku herečka být musíte, aby vám lidé věřili, o čem vlastně zpíváte. Co se týká muzikálů a herectví, na to mám času dost. A navíc ve zpěvu jsem přece jen jako ryba ve vodě a dělat něco napůl, když nejsem herečka, to u mě postrádá smysl.

Některé vaše starší pěvecké kolegyně už prošly coby modelky třeba Playboyem neláká vás i tato záležitost?

Záleželo by na okamžiku, kdy bych takovou nabídku dostala. Playboy je pro mě jistým způsobem prestiž a do budoucna? Proč ne. Ale přece jen, kdybych měla teď a tady odpovědět, tak nabídku bych nejspíš nevzala.

Na čem momentálně „ujíždí" Markéta Konvičková ale tím nemyslím typ automobilu?

Ujíždím na dobré náladě, pozitivní energii a skvělých lidech kolem sebe. Protože, jak by řekl pan Jarek Nohavica: „… ale dokud se zpívá, ještě se neumřelo."