Jaký je to pocit – držet v ruce své debutové cédéčko?

Je to úžasné, zvláště když jenom pomyslím, kolik znamenitých autorů se podílelo na tomto albu – Karel Mařík, Lešek Wronka, Petr Šiška, Petr Bende, Luboš Nečas, Andonis Civopulos, Michal David a další. Mám obrovskou radost a jsem moc zvědavá, jak se bude moje CD líbit. Vsázím na píseň Co hvězdám šeptají, kterou rozhlasové stanice nasadí už příští týden do vysílání.

Na albu zpíváte nejenom česky, ale také slovensky a anglicky. Neměla jste s tím problém?

Už během soutěže Česko Slovenská SuperStar v Bratislavě na mě všichni mluvili slovensky, takže jsem už na ten jazyk zvyklá, a tak obrovský problém při natáčení nebyl. S angličtinou už je to horší, i když si myslím, že pokud mám jedničku z tohoto předmětu ve škole, tak to zvládám super, ale zdaleka tomu tak není. A když zpívám v angličtině, tak je určitě poznat – podle přízvuku –, že nejsem rodilá Angličanka či Američanka. Ale doufám, že to na cédéčku moc poznat není.

Které další písničky z alba patří mezi vaše favority?

K mým „srdcovkám“ patří píseň Láska se nedá dělit třemi, kterou napsal Petr Bende. I když jsem takovou situaci, o níž zpívám, ještě nezažila, natáčela jsem ji v takovém zasněném stavu. A věřím, že velkou lásku teprve zažiji.

Natočila jste k písni Co hvězdám šeptají videoklip…

Ano, natáčelo se v krásném pohádkovém zámeckém prostředí, kde je šestiletá princeznička. Režíroval ho David Beránek a měla jsem pocit, že jsem se ocitla v nějakém hollywoodském filmu. Na zámku Radim, kde videoklip vznikal, jsem si zahrála dokonce na piano, na nějž hrával také osobní lékař pana prezidenta Masaryka. A spala jsem tam v posteli, jež je čtyři sta let stará. Pro mě to byly obrovské zážitky.

Váš život se změnil. Zpíváte, koncertujete. Jak prožíváte tuto změnu?

Určitě se mi změnil. Už tak často nesedávám doma u počítače. Naopak hodně jezdím po České republice. Samozřejmě, je to někdy únavné, ale moc mě to baví a naplňuje.

Studujete střední hotelovou školu. Jak stíháte studium?

Ve škole mi vycházejí hodně vstříc, známky mám docela dobré. Dokonce když byly třídní schůzky, tak jsem nedostala od mamky na zadek. Snažím se dohánět vše, co zameškám.

Stala jste se populární. Poznávají vás lidé na ulici?

Dokonce stále čím dál tím víc. Dokonce jedna holka z toho měla šok, že mě potkala. Myslela jsem, že to po Česko Slovenské SuperStar úplně opadne. Ale zřejmě tím, že na sobě začínám pracovat, tak mám odezvu. Už mi neříkají Dominika, ale Markéta Konvičková, tedy už si mě nepletou…

Jak bude vypadat křest debutového alba?

Křty budou hned dva, a to prvního května v Třinci, kde jej pokřtí Leoš Mareš a Michal David, a 17. května v Praze, kde se kmotry stanou Marta Jandová a Petr Bende.

Uvažujete o nějakém větším turné?

Turné je zatím ve hvězdách. To je ještě hudba budoucnosti.

Jak je to s vaší doprovodnou kapelou?

Kapelu se snažíme vkládat na některá specifická vystoupení, jakým bude nepochybně křest CD, anebo na větší pódia, kde bych se s half-playbackem asi „zabila“. Jak kdy. Snažíme se to vyvážit, aby to bylo pro posluchače zajímavé.

Kdo vám vybírá oblečení? A máte už svoji vizážistku?

Oblékám se zatím sama a vizážistka Šárka mi pomáhás výběrem kostýmů.

Co plánujete na léto?

O prázdninách mohu zazpívat tak maximálně v Chorvatsku, kde mě ještě neznají, protože tam jedeme se školou na turisťák. Ale budu také zpívat a pracovat na sobě a zlepšovat se…