Studuje vysokou školu a neustále příjemně překvapuje veřejnost novými hudebními projekty. Křest jejího nového alba se uskutečnil tento týden v ostravském klubu Parník.

Světové hity v češtině

A jaké písně najdou posluchači na novém cédéčku s názvem Má přání k Vánocům? „Jsem velmi šťastná. Pro mě je to téměř neuvěřitelné, že se mi v jedenadvaceti letech povedlo natočit vánoční album se symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Obsahuje šestnáct celosvětově známých písní od Céline Dion, Michaela Bublea nebo Natalie Cole. Jediný rozdíl je, že jsem celou desku nazpívala v češtině," uvedla pro Deník Markéta Konvičková.

Součástí křtu byl samozřejmě i Markétin koncert a v něm zazní převážně písně z nového alba, ale také dřívější úspěšné písničky.

Studuje i cvičí

Vedle zpívání Markéta Konvičková poctivě studuje na Vysoké škole báňské Technické univerzitě v Ostravě.

„Nevím jak to, ale nějakým zázrakem jsem se dostala do třetího ročníku Vysoké školy báňské v Ostravě. Sice mám odřené uši jako nikdy, ale snažím se, abych nepřišla o ročník a mohla v pohodě napsat bakalářskou práci. Trápit mě nic moc netrápí, a když ano, jdu cvičit bikramjógu a hned všechny problémy z hlavy vypustím. Radost mi dělá rodina, že jsou všichni zdraví, a také můj partner, který dělá úspěšně zkoušky na dopravního pilota," prozradila úspěšná zpěvačka.

Před časem také začala cvičit bikramjógu.

„Je to šestadvacet pozic, které se cvičí v uzavřené místnosti vyhřáté na dvaačtyřicet stupňů Celsia. Kvůli studiu jsem s tím na rok přestala, ale teď už zase cvičím. Je to jediné místo, kde nic neřeším, práci, školu, a soustředím se jen sama na sebe. Je to pro ženu strašně motivující, když děláte pozici, už nemůžete vydržet, kousnete se a uděláte to. Jsem potom nesmírně psychicky silná a ten klid a uvolněnost si odnáším i do běžného života," vysvětlila Markéta Konvičková, které letošní rok přinesl vánoční album a dva videoklipy, což zase není tak málo pro mladou zpěvačku.