Vystoupení, které se mělo uskutečnit v přírodním amfiteátru v Rožnově pod Radhoštěm, nahradí 31. ledna show v Robe Aréně v Zubří. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na nové termíny a lístky vydané na akci v Rožnově pod Radhoštěm platí na koncert v Zubří.

Vojtěch Dyk představil svůj aktuální projekt v závěru loňského roku. Album, na němž autorsky spolupracoval s držitelem ceny Grammy Ondřejem Pivcem a americkou zpěvačkou Kennedy, se natáčelo v New Yorku a Dykovi vyneslo nominaci na cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku.

Složení kapely zůstane naštěstí i příští rok stejné. Včetně přítomnosti klávesisty Pivce, který v USA dlouhodobě žije a spolupracuje s předními americkými muzikanty, například s Gregorym Porterem. Ve vokální sekci uvidíme Sheherezade Holmanovou, která se podílela na nahrávkách Lennyho Kravitze či country-popové divy Shanii Twainové. Další z vokalistů, Chris A. Anthony, pracoval s největší hvězdou současného gospelu Kirkem Franklinem.

Kapelu D.Y.K. tvoří i česká sekce – trombonista Petr Hnětkovský, saxofonista Michal Žáček a další hudebníci z kapely B-Side Band, s níž Vojtěch Dyk nedávno oslavil deset společných let.

„Zatím se mějte, za půl roku snad už budeme všichni zdrávi,“ vzkazuje Dyk svým fanouškům. „Těším se na vás jako blecha skákavá.“