Role předkapely se na klubové tour zhostí mladá herečka a zpěvačka Nelly, která představí skladby z debutového EP V okamžiku. „Scéna bude obohacena horskými světelnými kulisami, které se budou neustále měnit. Hory signalizují samotu, kdy má člověk čas se na věci podívat osamocen, v klidu…,“ přibližuje populární zpěvák. 

Chybělo vám klubové prostředí?
Hrát v klubu je trochu jiné, lidi vás vidí zblízka a logicky jsou přímými svědky produkce. Navíc scéna bude obohacena horskými světelnými kulisami, které se budou neustále měnit. Hory signalizují samotu, kdy má člověk čas se na věci podívat osamocen, v klidu… Získá tím určitý odstup a nadhled.

Můžete představit zpěvačku Nelly? Proč Nelly?
Nelly je začínající zpěvačka a už od prvního setkání, kdy jsme spolu nazpívali titulní píseň pro film "Špunti na vodě" jsem si uvědomil, že tahle holka má talent a může obohatit naší hudební scénu.

Nabídnete ochutnávku z připravovaného alba?
Ano, několik úplně nových písní zazní. Celé toto klubové turné bude plné písní, které jsme nikdy nezahráli. Třeba Píseň labutí, Pravda o Spidermanovi, Stopy zahladím, Ty jsi jako já a další.

J.P. uslyšíme?
Skladbu "J.P." zahrajeme. Hudbu složil náš klavírista Karel Heřman a já text. Je to pocta Janu Palachovi, který chtěl svým činem lidi probudit a myslím, že se mu to povedlo, přestože za to zaplatil tím největším možným způsobem.

Náročných témat se nebojíte a nějakých velkých a trapných slov jsme se od vás nikdy nedočkali. Politice se však vyhýbáte, proč?
Politika je boj o moc a já po moci netoužím. Nejlepší hodnotou je pro mě svoboda. Svoboda nám umožňuje rozhodovat se, jak nejlépe umíme. Samozřejmě všichni chybujeme a občasnou chybu si musíme umět i odpustit.

Letos si Česká republika připomene 30 let od pádu komunismu. Tehdy jsme byli sotva dospělí a měli obrovská očekávání… Jste spokojen s tím, co dnes v zemi žijeme?
Já jsem diktaturu zažil, protože jsem odmítl nastoupit na vojenskou fakultu Vysoké školy dopravní dostal jsem do posudku, že nemám kladný vztah k socialismu. Takže jsem nesměl nikde studovat. Naštěstí to bylo na jaře 1989, takže jsem s demokratickým režimem spokojený, i když je protkaný občasnými chybami.

Kdy začínáte nahrávat? Prozradíte něco více o novince?
Nahrávat budeme až na podzim. Vybrali jsme zajímavého hudebního producenta a doufáme, že mé další album překvapí a opět osloví podobně smýšlející a cítící lidi jako jsem já a celá naše kapela.