Tři pražské koncerty a jeden v Lokti odehrála skupina dokonce v jednom týdnu, což bylo jak sami muzikanti říkají na jednu stranu krásné, ale na tu druhou hodně náročné. „Před sebou máme premiérové hraní ve vinicích, což považuju za skvělý nápad. Pokud klapne počasí, bude to určitě spanilá jízda moravskými vinohrady,“ směje se Jan Hladík.

Připomíná, že během léta zahrají Mig 21 i na nádvoří brněnského Špilberku v rám- ci akce Hudba na Hrad, v Plzni na akci DEPO open air nebo v Pardubicích na Pardubických hudebních mlýnech. „Všechno špatné je k něčemu dobré. Koncerty pod širým nebem si teď oproti stísněným klubům může užít více lidí,“ podotýká bubeník Migů.

Jirka Macháček podle něj říká, že se bude na show trsat a všichni si budou blízko. „Já ještě dodávám, že se bude i líbat a hlavně žít tak, jak to máme všichni rádi. Alespoň v to pevně věříme. A jestli hodláme i něčím překvapit? O překvapení u nás nikdy nebývá nouze, takže se těšte,“ vzkazuje fanouškům.

Zazní oblíbené songy i novinky 

Co se samotného playlistu týká, na vystoupeních samozřejmě zazní oblíbené songy, ale tu a tam dojde i na nějakou novinku z připravovaného alba, které by mělo vyjít v roce 2021.

„Koronavirový čas jsme všichni trávili po svém, ale je pravda, že Jirka Macháček s Tomášem Polákem i hodně pracovali na nových písničkách. Rodí se dlouho, jako ostatně všechny naše songy z posledních desek. Ale na druhou stranu snad právě proto je pak můžeme hrát dlouhá léta na koncertech. Prostě jim dáváme čas uzrát,“ uvádí Jan Hladík.

Novinky budou Migové v průběhu léta pilovat a zvolna zařazovat do programu tak, jak uznají za vhodné. „Jsme zvědaví, jak se budou líbit. Těšíme se na reakce posluchačů, jsou pro nás důležité,“ doplňuje bubeník. Dodává, že po sérii letních koncertů vyrazí kapela již s novým singlem na podzimní turné, které odstartuje 2. října.

Koncerty

11. 7. - Plzeň, DEPO open air
16. 7. -  Brno, Špilberk, Hudba na Hrad
25. 7. - Třebívlice, Hudba na vinicích
31. 7. - Břeclav, Hudba na vinicích
1. 8. - Pardubice Pardubické, hudební mlýny
7. 8. - Třebíč, Castle Open Air
15. 8. - Znojmo, Hudba na vinicích
20. 8. - Hranice, Stará Střelnice, Open air
21. 8. - Chateau Valtice, Hudba na vinicích
22. 8. - Pelhřimov, Léto u Máje