Eurotrialog bude letos věnovaný Filipu Topolovi a Lou Reedovi, kteří zemřeli v loňském roce. A právě na počest Topola, který byl zpěvákem skupiny Psí vojáci, si většina vystupujících hudebníků připravila jednu až dvě vlastní interpretace některých jejich písní. Zazní například „Chce se mi spát" v podání legendárních Plastic People of the Universe či „Žiju" od skupiny Už jsme doma. Lou Reeda pak připomenou třeba Andrej Polanský & Emül Langman.

Návštěvníci se mohou těšit i na dalších třicet interpretů. Vystoupí například Krch-off Band, Znouzectnost či Iva Bittová & Čikori. Na pódiu se však objeví i kapely nepříliš známé, to je jednou ze zásad festivalu. „Objevujeme kvalitní hudbu pro ostatní. To je to, co na Eurotrialogu fanouškové nejvíce oceňují," domnívá se Hanzlík.

Velké množství vystupujících kapel má svůj důvod. Letos bude na Eurotrialogu otevřená nová scéna – Polí pět.

Hudbu doplní i bohatý doprovodný program. Zájemci mohou navštívit výjezdní bar skupiny Už jsme doma, ve kterém bude ke zhlédnutí i několik filmů: Rok bez Magora, Mandelbrotovy kostičky či Rok konopí. Další doprovodné akce budou na návštěvníky čekat na různých místech Mikulova.

Festival rozezní amfiteátr, stan Polí pět i Dietrichštejnskou hrobku. Páteční program startuje o půl páté odpoledne, sobotní už v poledne. Dvoudenní vstupenka stojí v předprodeji 430 korun, jednodenní pak 340 korun. Na místě návštěvníci zaplatí 550, respektive 400 korun.

SOŇA CHMELÍKOVÁ