Za 280 korun (tolik je bez poplatků prodejce aktuální cena vstupenky v předprodeji, na místě bude k dostání za 350 Kč) nabídne tři žánrové scény plné muziky.

Na hlavní stage (v grafice označené oranžovou barvou) se lze už v pátek odpoledne těšit na naděje domácí scény: kapelu Lola běží či zpěváka Adama Mišíka. Toho vystřídá ska klasika Sto zvířat, která program překlene k hlavním večerním jménům, jako jsou No Name, Mandrage a Tata bojs.

Sobotní odpoledne pak na hlavní scéně bude patřit loni nadšeně přijatému Jaroslavu Uhlířovi nebo domácím poprockovým stálicím Chinaski. Večer pak pořadatelé vsadili na kapely, kterým je vlastní smysl pro humor: Mig 21, Divokej Bill a Wohnout. Noc završí opavská rocková parta Kofe-in, která koncem loňského roku vydala elektronikou říznutou desku Dobré nebe.

Ale i rocková (žlutá) nebo hip hopová (červená) scéna slibují zajímavá vystoupení. Ať už to bude skutečně ostrá kytarová parta Krucipüsk, oblíbená Vypsaná fiXa, punkový Visací zámek, Arakain, Iné kafe, Horkýže Slíže nebo netradiční festivalové jméno: zpěvačka Věra Špinarová.

Hip hopová scéna pak tradičně nabídne to vůbec nejlepší z česko-slovenského hip hopu. Tak třeba už v 15 hodin v sobotu vystoupí Android Asteroid, první česká kapela, která nahrávala v Abbey Road. Směsici výborných textů a živé kapely nabídnou na závěr sobotního programu Prago Union.

Ale vrcholem zřejmě bude páteční noc, kdy vystoupí Rytmus a ještě před ním DJ Wich, který se spojí nejen s kapelou Champion Sound, ale i osmi zásadními rapery česko-slovenské hip hopové scény (Rytmus, Majk Spirit nebo Vladimir 518).

Votvírák pak opět nabídne i několik hudebních barů s programem až do rána.

Tři scény Votvíráku 2014: oranžová je hlavní, ale slibný program nabízejí i žlutá rocková nebo červená hip hopová. Vedle nich bude na festivalu v Milovicích i několik hudebních barů s programem dlouho do rána.

Kliknutím na obrázek si ho zvětšíte.