Do života uvede Miro Žbirka dvojalbum spolu se zahraničními hosty klubovými koncerty spojenými se křty v Praze, Brně, Hradci Králové a Bratislavě.

Fanoušci budou mít jedinečnou příležitost zažít nové skladby i klasické hity v intimní atmosféře hudebních klubů a získat mezi prvními nové podepsané CD.

„Po studiové práci a nahrávání si konečně užiju živé hraní a na kluby se těším o to víc, že je v nich vždy skvělá atmosféra a přímý kontakt s publikem,“ říká Miro Žbirka.

Umělecká rodina

Zpěvák představil z očekávané novinky nedávno skladbu Dievča (na lásku nie je čas).

„Je to jeden ze skvělých textů, které mi doma zůstaly po Jožovi Urbanovi a čekaly na hudební podobu. Přišel jeho čas a já věřím, že stejně jako oslovil mě, povede se mu to i u posluchačů,“ uvedl populární zpěvák. Skladbu doprovází videoklip natočený Žbirkovým synem Davidem.

Legenda česko-slovenské populární hudby vstoupila na scénu v sedmdesátých letech jako člen skupiny Modus. V roce 1977 získal spolu Jankem Lehotským a Marikou Gombitovou zlatou Bratislavskou lyru za píseň Úsmev. Později se stal jako první interpret ze Slovenska Zlatým slavíkem.