Na minulých pražských koncertech předvedla tato exotická kráska z Barbadosu v energické show působivá taneční čísla prokládaná četnými převleky.

Produkce Rihanny se řadí do současné mainstreamové taneční hudby, a hledá inspiraci ve starším r'n'b a soulu s prvky reggae. Jejích alb se po světě prodaly miliony kusů a její majetek se nyní odhaduje na 160 milionů dolarů.

První album Music of the Sun, které vydala jako sedmnáctiletá 30. srpna 2005, ji hned vyneslo do čela hitparád. A s prvním hitem Umbrella získala v září 2007 dvě ceny MTV Video Music Awards. Skladba, jež vznikla ze spolupráce s hiphopovou megastar, raperem Jay-Z, byla jedním z nejhranějších songů toho léta i v ČR.

A to ještě před pár lety zpívala doma na Barbadosu na místních plážích a školních estrádách. Narodila se 20. února 1988 jako Robyn Rihanna Fenty v Saint Michaelu. Když vyhrála místní soutěž krásy, všiml si jí americký producent Evan Rogers. Pomohl jí s prvními nahrávkami, na základě kterých pak podepsala smlouvu s vydavatelstvím Def Jam Records.

Po debutovém albu Music Of The Sun z roku 2005 následovalo A Girl Like Me a průlomové Good Girl Gone Bad, na kterém je i zmiňovaná Umbrella. Některé písničky na toto album z roku 2007 jí psal i Justin Timberlake.

Klip k písni Shut Up and Drive z tohoto alba se natáčel v ČR a figuruje v něm české tunerské auto - Škoda Rapid AK-47. A další její klip Don't Stop the Music se zase odehrává ve známém pražském klubu Radost FX.

Mezi další hity mladé hvězdy patří Pon de Replay, SOS, Unfaithful, či Break It Off. A další alba se jmenují Rated R (2009), Loud (2010), Talk That Talk (2011) a Unapologetic (2012).

Život megahvězdy však není žádná selanka, jak líčí ona sama: "Vstávám v pět ráno, abych stihla zkoušku, lekce s hlasovou lektorkou, učení, rozhovory, natáčení videí a tak to jde den za dnem. Lidi si myslí, že jsou to jen tanečky před kamerou, ale showbyznys je skutečná práce."

Traduje se, že Rihanna má nejdelší nohy v showbyznysu a firma Gillette jí udělila titul Bohyně nohou. Ta si je potom nechala pojistit na milion dolarů.

Rada amerických módních návrhářů (CFDA) vyhlásila v roce 2014 Rihannu módní ikonou toho roku a ocenila tak odvahu této popové hvězdy prosazovat netradiční odívání. Zpěvačka to komentovala slovy, že se prý od malička chtěla svým oblékáním odlišovat od ostatních děvčat.

A v prosinci 2014 ji německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Puma jmenoval kreativní ředitelkou své dámské řady oblečení.