"Za dobu své existence Monkey Business stihli vydat sedm studiových alb, získat 13 cen Anděl a mnoho dalších prestižních ocenění a absolvovat téměř tisícovku živých vystoupení, která patří k jeho nejsilnějším zbraním," uvedla Kočandrlová.

Oslavy letošního jubilea vyvrcholí dvěma koncerty 21. května v Praze a 29. května v Brně, kde budou obě nahrávky pokřtěny.

Skupina loni absolvovala turné s názvem Vyznavači dobrých mravů a oslavila své 14. narozeniny v areálu Hospůdky na Hradbách na pražském Vyšehradě. Na podiu se s kapelou představil Wabi Daněk a Richard Tesařík. Své zatím poslední album Happiness of Postmodern Age kapela pokřtila předloni právě na pražském Vyšehradě. Kromě americké písničkářky Joan Baezové se jeho natáčení zúčastnili rappeři Vladimir 518, Orion a Kato, člen britské skupiny Freak Power Ashley Slater, zpěvačka Tereza Černochová, Ivan Mládek, Dan Bárta a Vojta Dyk.

Monkey Business patří mezi nejúspěšnější tuzemské kapely nového tisíciletí. Skupinu založil v roce 2000 multiinstrumentalista a producent Roman Holý. Přestože má kapela sedm členů (Roman Holý, Matěj Ruppert, Tonya Graves, Ondřej Brousek, Pavel Mrázek, Martin Housek a Olda Krejčoves), působí stále ve stejné sestavě. Nezměnil se ani zájem publika a přízeň hudební kritiky. Důkazem je i loňské vítězství v cenách Anděl za klip Up To Speed Now.