V noci z neděle na pondělí Britney Spearsová vkročila na pódium v Las Vegas, aby velkolepě zahájila nejenom čtyřiadvacátý ceremoniál MTV Video Music Awards, ale také svůj comeback. Od vystoupení si ona i její manažeři slibovali, že Britney nabere druhý dech, protože její hudební kariéra se

v minulých letech propadala do nezájmu a hvězdný lesk kdysi mladičké divy pohasl. Poslední album In the Zone vydané v roce 2003 nebylo komerčně úspěšné.

Zaznamenala však neúspěch a posměch publika. Pětadvacetiletá zpěvačka předvedla matný výkon bez výrazu a bez zájmu také odtančila svůj výstup, kterým představila singl Gimme More. Polonahá Britney vyzněla v kostýmu striptérky směšně. Zpěv na unylý playback navíc neobhájila, když se vlastně ani příliš na pódiu nepohybovala a celou show obstaraly především tanečnice a tanečníci, kteří ji doprovázeli.

Zlé jazyky navíc šíří zvěsti, že Britney před časem odmítla píseň Umbrella, která vymrštila její mladičkou sokyni Rihannu do nejvyšších příček žebříčků prodejnosti a odstartovala její úspěšnou kariéru, kterou tuto neděli korunoval úspěch právě na cenách MTV. Získala dvě ceny včetně sošky za nejlepší videoklip, kterou převzala od věhlasného producenta Dr. Dre.

Příliš nepochodila zpěvačka Beyoncé, která si brousila zuby na ceny v sedmi nominacích. Proměnila však jen jednu a navíc za duet Beautiful Liar s Shakirou. Zcela naprázdno vyšel hip-hoper Kanye West, který ve vítězství neobrátil ani jednu z pěti nominací.

Večer ale bezesporu patřil bývalému příteli Britney Spearsové Justinu Timberlakeovi, který si odnesl čtyři pozlacené sošky v podobě astronauta přezdívaného Moon Man.

Během večera také došlo na malou potyčku mezi bývalými manžely Pamely Andersonové. V průběhu vystoupení Alicie Keys se do sebe pustili Tommy Lee a Kid Rock. „Na pěsti sice nedošlo, ale musela je rozehnat ochranka,“ uvedl Tom Higginson, zpěvák kapely Plain White Ts.

Hudební stanice MTV show letos přesunula do Las Vegas a slibuje si od toho, že se jí tím podaří zastavit úpadek sledovanosti. V roce 2004 přenos sledovalo 10 milionů diváků,

o rok později už jen 8 a loni se na tyto ceny MTV dívalo 5,8 milionu. Jen pro srovnání, letos v únoru ceny Grammy upoutaly 20 milionů diváků.

CENY MTV 2007

Monstr singl roku - Rihanna/Jay-Z (Umbrella)

Čtyřnásobný atak na vrchol žebříčku - Justin Timberlake

Nejlepší spolupráce - Beyoncé/Shakira (Beautiful Liar)

Zpěvák roku - Justin Timberlake

Zpěvačka roku - Fergie

Skupina roku - Fall Out Boy

Objev roku - Gym Class Heroes

Videoklip roku - Rihanna/Jay-Z (Umbrella)

Nejlepší choregrafie - Justin Timberlake (My Love) - Choreograf Marty Kudelka

Nejlepší režie - Justin Timberlake (What Goes Around…Comes Around) - Režisér Samuel Bayer

Nejlepší střih - Gnarls Barkley (Smiley Faces) - Střihač Ken Mowe