Muzikály mají na této škole tradici díky pedagožce Olze Sosové. To ona je se studenty vymýšlí a nastuduje, začalo to slavným Drákulou, úspěch měly Vlasy i další hry.

O ZHRZENÉ LÁSCE

„Hororový komediální muzikál na motivy filmu Temné stíny začíná v 18. století. Mladá žena Veronika (Naty Volkovych) se zamiluje do zakladatele malého amerického městečka Barnabáše (Michal Čebiš). On ale její lásku neopětuje, miluje Joseffe di Press (Bára Kacerovská). Z Angeliky se stane zahořklá čarodějka, která pomocí černé magie zabije Barnabáše i Joseffe.

Příběh pokračuje v roce 2016. Barnabáš (objevuje ho Willi, sluha rodiny Collinsových Jiří Fujera) se probouzí do nové doby. Barnabáš vidí, že rodinný rybí byznys je v troskách, protože přístav i továrny vlastní zákeřná věčně mladá Angelika.

Barnabáš se opět usídlí ve svém domě a občas je konfrontován s dobovými reáliemi, s rodinnými příslušníky i s Angelikou. Ale vše končí happyendem. Kdo má přežít, přežije. A zlo je potrestáno," popisuje učitelka Olga Sosová.

SCÉNÁŘ: VÍT KOŘÍNEK

„Scénář vytvořil Vít Kořínek, hraje i Rogera, bratra Elizabeth. Důležité místo v našem pojetí patří i Elizabeth (Karolína Kážová), je hlava rodiny. V dalších rolích uvidíme Elišku Vítovou, Alenu Šulcovou, Elišku Burianovou, Kláru Bendovou, Elenu Novákovou, Davida Žižku, Elišku Třešňákovou, Kateřinu Kovaříkovou, Lucii Panskou a Kristýnu Přibylovou," doplnila Sosová.

A jak vidí svůj muzikál studenti? Jiří Fujera (18) přiznává: „Rozhodně má ta hra momenty, kdy je radost být na scéně." Ale když se ho zeptáte, jak ho baví její téma, je ironický: „My máme nějaké téma?"

Eliška Burianová (17) dělá ráda kulisy, třeba rakev. Nemá žádnou sólo píseň, ale podílí se téměř na všech zpívaných davových.

„Letošní hra je pojata víc hororově a dospělácky, ta loni byla spíš pro děti," směje se Michal Čebiš (17). Upírský muzikál si užívá.

„Jsem užitečný na nošení kulis," nešetří ironií David Žižka (16), pro kterého jsou tu nejtěžší písně. „Náš muzikál bych nazval spíš komediální než hororový," soudí. „Je to pro mě první divadelní zkušenost, ale je zajímavá," přiznává.

BUDU MÍT TRÉMU

„Kostýmy si chystám sama, moje mamka má pak spíš roli kritika," prozrazuje Eliška Třešňáková (16). Na premiéru se chystá opakováním textů i tanců. Ale už také ví, že bude mít trému.

Nataliya Volkovych (17) tvrdí: „Je těžké vžít se do role a úspěšně ji ztvárnit. Náš muzikál moc nevnímám jako horor, spíš jako satirickou komedii." Nato Karolína Kážová (17) dodává: „Ptáte se, jak mě zajímá a baví naše téma? Vím, že upíři neexistují, ale docela mě baví filmy i seriály s upíry, takže je to fajn."

Hororový muzikál Temné stíny.