Hity Bohemian Rhapsody, I Want To Break Free, Radio Gaga, We Are The Champions, Somebody To Love, Innuendo nebo Flash tu poprvé zazní v češtině a za doprovodu živé kapely pod vedením hudebníka Honzy Křížka.

Jednotlivé role vytvoří Bohouš Josef, Kamila Nývltová (oba na snímku), Jan Kopečný, Michaela Nosková, Peter Pecha či Markéta Procházková.

„Hraju kluka, který má psychickou poruchu. Bude to pro mě krásná výzva,“ říká držitel ceny Thálie Peter Pecha. Kamila Nývltová se těší na zápornou roli, která jí byla svěřena.

„Po dlouhé době nebudu princeznou. S Míšou Noskovou ztvárníme pořádné dominy. Moc se na zkoušení těším i proto, že hity Queen jsou pro mě nepřekonatelné,“ uvedla Kamila Nývltová.

Projekt svým jménem zastřešuje režisér Petr Novotný, jenž má na svém kontě české premiéry světově proslulých muzikálů Les Misérables (Bídníci), Jesus Christ Superstar či Fantom opery.

O český překlad se postaral Adam Novák, který českému publiku přiblížil i tituly Mamma Mia!, Sestra v akci nebo Carmen.

Slavnostní premiéra muzikálu We Will Rock You se uskuteční 18. dubna 2020. Společnost Ticket Art Production nechystá toto představení pro divadelní prkna, ale pro pražskou Tipsport arenu. Následně se incenace představí také v Brně a v Ostravě.