Podhorskému publiku se v něm představí tuzemský přední muzikálový zpěvák Daniel Hůlka. Kvůli velkému zájmu se nakonec uskuteční koncerty dva, a to od 16 a 19 hodin. „Je to velmi náročné koncertovat v jeden den dvakrát, ale zároveň mě velmi těší takový zájem diváků," říká zpěvák v předkoncertním rozhovoru pro Krkonošský deník.

V sobotu vystoupíte v klášterním kostele sv. Augustina ve Vrchlabí. Bude to vaše první návštěva tohoto města nebo jste zde v minulosti již koncertoval?
Myslím si, že jsem ve vašem městě zatím nekoncertoval. Byl jsem však u vás už mnohokrát, protože rád lyžuji a v Krkonoších se mi moc líbí, mám to tam rád.

Původně plánovaný koncert se nakonec znásobil na dva. Jak je těžké pro zpěváka učinit rozhodnutí, že odzpívá dva koncerty po sobě?
Je to velmi náročné koncertovat v jeden den dvakrát, ale zároveň mě velmi těší takový zájem diváků.

Vnímáte nějaký rozdíl, když zpíváte na pódiu v divadle či na festivalu a na druhé straně v chrámových prostorách?
Tak to samozřejmě. Každý prostor vytváří speciální atmosféru.

Jak byste zhodnotil letošní rok? Co se vám v něm povedlo?
Jedním slovem pracovní. Dostal jsem nabídku na účinkování v Divadle Broadway v muzikálu Kleopatra, kde hraji hlavní roli Caesara. Dále koncertuji po celé naší republice i na Slovensku.

Budou vaše Vánoce pracovní nebo plánujete vesměs i nějaký odpočinek?
Vzhledem k tomu, že končím 21. 12. dvojkoncertem na Přimdě, tak budu doma odpočívat a čerpat síly.

Jaké máte plány?
Příští rok je rokem Drákuly. Budeme hrát nejen v Karlínském divadle ale i po halách. Na jaře vydám desku, jejíž producentem je Petr Janda. Ten se na desce podílel i autorsky. A hlavně budu opět hodně koncertovat.

Jiří Štefek