Jak přijímáte toto aktuální ocenění znojemské radnice?
Nesmírně si vážím toho, že práce, kterou ve škole dělám, ocenil přímo starosta Znojma. Mám pochopitelně radost. Jsem přesvědčený, že by se každý člověk měl snažit vyniknout ve svém oboru a dát lidem ze sebe to nejlepší, co v něm je. Faktem je, že nebýt podpory od města, a to nejen finanční, nemohl by náš Big band fungovat tak, jak dnes pracuje a hraje. Posláním hudebníka je tvořit krásno pro spásu své duše.

Big band je zřejmě vaše velká radost…
Pochopitelně. Práce s osmnáctičlenným tělesem mne moc těší a nabíjí energií. Máme čtyři trumpety, čtyři trombony, šest saxofonů, piano, basu, bicí a já jako dirigent. Třicátého května budeme hrát na akci Open ZUŠ, kterou zaštiťuje Magdalena Kožená. Budeme hrát v Kolonce. Naše výtvarné oddělení tam má naplánovanou výstavu a akci zakončíme my s Big bandem v šest hodin odpoledne. Lidé si nás také mohou přijít poslechnout sedmého července. Na Horním náměstí ve Znojmě budeme zahajovat festival Hudba Znojmo. Bude to dvouhodinový koncert.

Jak se udržujete ve formě?
Hraji se žáky ve všech hodinách. Na ZUŠce pracuji na plný úvazek. Učím třiadvacet hodin týdně. Hraji například ve Vídni s Rakušany v jedné jazzové kavárně. Je tam piano, basa, bicí a já střídám klarinet a tenorsaxofon. Ale hrávám také sám s doprovodem z počítače do reprosoustavy.

A co vaše plíce? Sportujete?
Každé ráno cvičím Pět Tibeťanů, cvičím s činkami, abych se rozhýbal, pravidelně chodím pěšky do školy. Půl hodinky jedna cesta. A každý víkend chodím na túry. Asi patnáctikilometrové. Plíce mám zdravé. 

Dát vás do houslí byl nápad rodičů?
Byl to nápad jednoho učitele, amatéra, který snad rozpoznal talent, a přišel za rodiči, že by mě rád učil. Daroval mi malé čtvrtky housle, mám je dodnes doma na stěně, a začal mě učit.

Na klarinet jste pak přešel už z vlastního zájmu?
Housle mě až tolik nebavily a hrozně jsem chtěl hrát na dechový nástroj. Původně tedy na trombón, protože se mi moc líbil jeho zvuk i to, jak se na něj hraje. Jenže jsem byl ještě malý, a tak jsem v deseti letech začal hrát právě na klarinet
.