Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na festivalovou Okoř opět vyjedou autobusy z Prahy i Kladna

Kladno /PROGRAM/ – Přípravy srpnového hudebního festivalu, který se nadcházející sobotu koná v podhradí zříceniny Okoře, finišují. Produkce populárních skupin a interpretů odstartuje ve 14 hodin. Brány festivalu se ale návštěvníkům otevřou už o dvě hodiny dříve.

16.8.2012
SDÍLEJ:

FESTIVAL NA OKOŘI patří mezi nejnavštěvovanější jednodenní hudební akce v republice. Jeho další ročník se uskuteční už nadcházející sobotu.Foto: Kateřina Husárová

„Programem bude mluveným slovem provázet Tereza Tobiášová. Všichni účinkující už ladí formu, aby se předvedli v nejlepší kondici. Tomáš Klus například dvakrát týdně plave a běhá, kapela MIG 21 zase přemýšlí o choreografii," uvedla za pořadatele Johana Turnerová.

Festivalové autobusy

Fanouškům se jistě budou hodit některé praktické informace. Jako každý rok budou z Kladna, a také z Vítězného náměstí v Praze, vyjíždět na Okoř a zpět mimořádné autobusové spoje. Z kladenské zastávky Energie vyrazí v 11, 12, 13, 15 a 19 hodin. Jejich trasa vede přes Rozdělov a kolem nemocnice na náměstí Svobody, odtud přes zastávky Gymnázium, Sítná a U Hvězdy na Pražskou křižovatku. Přistoupit bude možné také v Buštěhradu a Číčovicích. „Autobus staví na zastávkách meziměstských linek a bude viditelně označen," informuje ČSAD Kladno.

Zpět z Okoře spoje pojedou v 18, 22, 24, 01 hodin a také po skončení akce. Počet spojů bude rozšířen podle aktuální poptávky cestujících.

K dispozici tři parkoviště

Návštěvníci, kteří na festival vyrazí svými auty, mohou využít tří parkovišť. Až bude kapacita prvních dvou z nich zaplněna, bude vjezd vozidlům do obce Okoř uzavřen, s výjimkou zmíněné kyvadlové autobusové dopravy. Hudební fanoušci pak budou moci využívat pouze záchytné parkoviště ve směru od Číčovic. Parkoviště jsou placená.

„Parkování mimo vyznačené plochy není povoleno. Při porušení zákazu stání hrozí pokuta a odtažení vozidla," varují pořadatelé.
Novinkou letošního ročníku festivalu je, že si návštěvníci-řidiči mohou před odjezdem nechat u vstupní brány změřit certifikovaným přístrojem hladinu alkoholu v dechu.

„Pro ty, kteří si budou chtít užít romantické louky pod zříceninou hradu Okoře až do ranního rozbřesku, bude připraveno stanové městečko," sdělila Johana Turnerová.

Program festivalu

14.00 MANDRAGE
14.55 HORKÝŽE SLÍŽE
16.05 AIRFARE
17.05 MARTA KUBIŠOVÁ
18.05 MICHAL HRŮZA
19.00 TOMÁŠ KLUS
20.15 ANNA K
21.35 MIG 21
23.00 NIGHTWORK
00.20 DAVID KOLLER & BAND
01.30 Závěrečná show

Autor: Robert Božovský

16.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mráz na podzim. Ilustrační foto.
3

Následující čtyři týdny budou teplotně mírně nadprůměrné

Plameny v sobotu dopoledne zachvátily motorest v sousedství dálnice D10 u Hlavence na Praze-východ.
AKTUALIZOVÁNO
4

VIDEO: Kvůli požáru motorestu byly uzavřeny pumpa i dálnice D10

Pospíšil chce být předsedou TOP 09, připravil by stranu na blížící se volby

Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, chce se soustředit v první řadě na přípravu komunálních a senátních voleb. Řekl, že za překážku pro vedení TOP 09 nepovažuje svoje angažmá v evropské politice. Existuje řada europoslanců, kteří úspěšně vedou politické strany, uvedl. Jako nejbližší příklad zmínil šéfa slovenské opoziční strany Svoboda a solidarita a europoslance Richarda Sulíka.

Zimbabwe slaví, že Mugabe padne, ten ale odstoupit nechce

/VIDEO/ Tisíce Zimbabwanů vyšli do ulic hlavního města Harare, aby oslavili armádu, která odstavila prezidenta Roberta Mugabeho, a současně vyzvali třiadevadesátiletého diktátora, aby konečně rezignoval. Ten ale stále odmítá podobné prosby vyslyšet.

Nepodléhejte panice, vyzval vůdčí politické strany německý prezident

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier varoval politické strany, které se snaží vytvořit novou vládní koalici pod vedením kancléřky Angely Merkelové, aby se nezabývaly panickými debatami o nových volbách.

AKTUALIZOVÁNO

U Bělče se srazila dvě auta. Dva lidé zemřeli, další tři transportoval vrtulník

V lesním úseku poblíž obce Běleč na Kladensku se v sobotu patnáct minut před 17. hodinou čelně srazila dvě osobní auta. Nehoda má tragické následky: dva mrtví a tři zranění lidé. Po nehodě zůstaly osoby zaklíněné ve vozidlech. Na pomoc jim proto okamžitě letěl vrtulník. Pro dva z nich už bohužel zbytečně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT