„Všichni tři naši pozvánku s nadšením přijali. Jsou to Catrin Finch z Walesu, Seckou Keita ze Senegalu a v USA žijící Edmar Castañeda z Kolumbie,“ oznámil dramaturg festivalu Michal Schmidt. Na společný pobyt v Náměšti, kde stráví několik dnů, se prý všichni tři velmi těší a stejně tak na samostatné koncerty a setkání s návštěvníky i muzikanty.

Catrin Finch je původně interpretka klasické hudby a pro pověst velké a šikovné hvězdy si ji od mládí žádají také přední světová symfonická tělesa. Harfa je národní nástroj jejího rodného Walesu a stejně tak se v zemi udržuje tradice zpívané poezie za doprovodu harfy, o čemž Catrin publikum v Náměšti přesvědčí.

Kolumbijec Edmar Castañeda dokáže harfu rozezvučet jako snad nikdo jiný na světě. Vyvinul totiž ojedinělý osobní styl - pravou rukou basuje a levou hraje melodie jako kytarista nebo klavírista. Jeho hudba je směsí jazzu a jihoamerické lidové hudby joropo. Castañeda se postupně dopracoval do první jazzové ligy.

Návrat Senegalce

Seckou Keitu ze Senegalu si návštěvníci festivalu mohou pamatovat z roku 2016, kdy se na Folkových prázdninách představil s AKA Triem. „Jeho mistrovské hráčské umění, přirozenost s jakou vklouzne i do nejméně očekávaných spoluprací jsou zárukou krásy, která z koncertu nepochybně vzejde,“ poznamenává Michal Schmidt.

Folkové prázdniny se v Náměšti nad Oslavou konají od 27. července do 3. srpna.