Patronát nad novými festivaly má populární kapela Chinaski, která kromě Tomáše Kluse pozvala například Marka Ztraceného, Mirai, UDG, Voxela, Sebastiana, Jaroslava Uhlíře nebo Ivana Mládka a mnoho dalších.

Kromě hudby bude malé i velké návštěvníky bavit Pigyáda a její bohatý doprovodný program. Na Pigy stagi vystoupí například dětská kapela Čiperkové, kouzelník Jiří Hadaš a dokonce i Chinaski, kteří mají navíc pro dětské diváky připravené překvapení.

„Nejde říci, že by byl vyloženě náš festival, ale stali jsme se jeho patronem, protože ho pořádá naše zastupující agentura. Tím je nám bližší než jiné akce. Zároveň jsme rádi, že s sebou můžeme vzít svoje děti, které na jiné festivaly nemohou. Ten koncept rodinné akce se nám určitě zamlouvá,“ řekl frontman Chinaski Michal Malátný.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na divadla, dílničky, bubnování, workshopy, setkání s kapelami, ale hlavně koupání a vodní sporty. „Moje děti rozhodně musí slyšet a vidět v sobotu Jaroslava Uhlíře, snad největšího hitmakera této země. Co píseň, to klenot. Samozřejmě ve spojení s texty Zdeňka Svěráka. A jemu se vyrovná snad jen Ivan Mládek, na kterého půjdeme určitě v pátek“ prozradil frontman Chinaski Michal Malátný. Zajímavým zážitkem bude í zpívání u táboráku s Markem Ztraceným, Pokáčem, Voxelem i členové Chinaski.