Možná byste čekali, že nejúspěšnější koncerty mají na kontech mladí interpreti lákající zástupy pubertálních fanoušků. A zčásti byste měli pravdu. V desítce největších letošních koncertních šňůr najdeme jména jako Justin Bieber, Ed Sheeran nebo Adele. I ten nejúspěšnější z nich, Bieber, se však musí sklonit před největšími titány letošního živého koncertování. A těmi jsou matadoři Guns N’ Roses a vzpomínající U2.

Zdroj: Youtube

TAKÉ V PRAZE

Guns N’ Roses, kteří se letos zastavili také v české metropoli, se letos na turné podařilo vydělat již 151,5 milionu dolarů. To je nejvíc ze všech. Stomilionovou hranici pak za první letošní půlrok utržili již pouze irští U2, kteří připomínají 30. výročí vydání své legendární desky Joshua Tree.

Pomyslný bronz pak bere zmíněný Justin Bieber s částkou 98,2 milionu dolarů. Z první desítky se v Praze letos zastavili ještě Depeche Mode (pátá příčka a tržby 68,2 milionu dolarů). Příští rok se můžeme těšit na Metallicu, které to letos jde skvěle a obsadila čtvrtou příčku s tržbami 88 milionů dolarů.

V druhé pětce najdeme následující interprety (sestupně): Red Hot Chilli Peppers, Adele, Ed Sheeran, Eric Church a Bruno Mars.

(sul)