Páteční program na Točníku nabídne koncerty Michala Hrůzy, Lucie Bílé, Anny K a také kapel Arakain nebo Rybičky 48. V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit na Anetu Langerovou, Harlej, Marpa & Troub- legang, PSH, Kamila Střihavku & The Leaders! nebo kapelu Kryštof, která se na Hrady CZ vrací po šesti letech.

Svým příznivcům přiveze kapela nápaditě pojaté projekce, unikátní světelnou show a speciální efekty známé z legendárního dvojkoncertu na Strahově. Chybět nebude například kolo, na kterém Richard Krajčo projíždí nad hlavami fanoušků. „Vyzkoušeli jsme si již několik festivalů v tomto pojetí a z výsledku máme radost. Vždycky jsme chtěli publiku na festivalech představit něco velkého a strhujícího ve stylu největších zahraničních hvězd,“ říká Krajčo.

U příležitosti půlkulatého jubilea festival apeluje na respekt k památkám i životnímu prostředí, v areálech se bude třídit odpad a kelímky na pivo budou vratné. V ceně lístku je vždy vstup na konkrétní hrad zdarma. Hrady CZ myslí také na rodinnou pohodu – připraveny tak budou i dětské koutky a různé aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít i rodiče s dětmi.