Páteční program na Točníku nabídne koncerty Michala Hrůzy, Lucie Bílé, Anny K a také kapel Arakain nebo Rybičky 48. V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit na Anetu Langerovou, Harlej, Marpa & Troub- legang, PSH, Kamila Střihavku & The Leaders! nebo kapelu Kryštof, která se na Hrady CZ vrací po šesti letech.

Sting
Vyprodaný koncert Stinga ve Slavkově se ruší. Kvůli nemoci

Svým příznivcům přiveze kapela nápaditě pojaté projekce, unikátní světelnou show a speciální efekty známé z legendárního dvojkoncertu na Strahově. Chybět nebude například kolo, na kterém Richard Krajčo projíždí nad hlavami fanoušků. „Vyzkoušeli jsme si již několik festivalů v tomto pojetí a z výsledku máme radost. Vždycky jsme chtěli publiku na festivalech představit něco velkého a strhujícího ve stylu největších zahraničních hvězd,“ říká Krajčo.

U příležitosti půlkulatého jubilea festival apeluje na respekt k památkám i životnímu prostředí, v areálech se bude třídit odpad a kelímky na pivo budou vratné. V ceně lístku je vždy vstup na konkrétní hrad zdarma. Hrady CZ myslí také na rodinnou pohodu – připraveny tak budou i dětské koutky a různé aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít i rodiče s dětmi. 

Ostravské festivaly Beats for love a Colours of Ostrava v Dolní Oblasti Vítkovice. Ilustrační foto.
Dva největší festivaly v Ostravě: Jak a v čem se liší jejich návštěvníci?