„Chceme akce do pivovaru vrátit," potvrdil starosta Kutné Hory Martin Starý.

Zákaz vydal stavební úřad. Byl reakcí na opakující se stížnosti občanů na rušení klidu a také na výsledky kontroly hygieniků, kteří potvrdili, že míra hluku v okolí pivovaru je nadlimitní. Stavební úřad tak doporučil akce zde nepořádat i z toho důvodu, že areál není k těmto účelům zkolaudován.

Nové vedení města se ale na zákaz dívá značně skepticky a plánuje v nejbližší době jeho závaznost z právního hlediska přezkoumat. „Naším cílem je město oživit. Přijít o tak prestižní akci jako je festival Creepy Teepee, ale i o další hudební akce, které zde pravidelně jsou, nechceme," zdůraznil starosta.

Organizátoři Creepy Teepee byli v říjnu zákazem značně překvapeni. I když ohlásili, že chtějí ve městě akci udržet, museli nakonec přistoupit k hledání prostor i mimo Kutnou Horu. Nový obrat je však potěšil. „Byli bychom rádi, kdyby to vyšlo. Pokud by byl zákaz zrušen, od hledání nových míst bychom odstoupili a vrátili se do Kutné Hory," řekl jeden z organizátorů festivalu Štěpán Bolf.

Zároveň uvedl, že je s vedením města v kontaktu, ale že se musí jednat rychle. „Otázku umístění festivalu budeme muset vyřešit během několika týdnů. Plánujeme poslat na úřad standardní žádost o pronájem pivovaru a uvidíme, jak nám bude přát štěstí," dodal Bolf.

Dalšími akcemi, kterým s plánovaným zrušením zákazu svitla naděje na návrat, jsou pivní slavnosti a také hudební festival, který pořádá Gymnázium Jiřího Ortena Kutná Hora. Starosta Starý uvedl, že podle posledních informací, které má, je ze strany organizátorů i takovýchto akcí o návrat do pivovaru zájem.