Je to poprvé, kdy písničky z alba Srdeční příběh zazní kompletně živě?

Není. Písně z desky jsme již hráli na křtu na festivalu Metronom vloni v červnu a pak také na druhém křtu v pražském divadle Akropolis v září. Také jsme je hráli na podzimní části turné, které nyní pokračuje tou jarní.

Turné jedete s obnovenou sestavou skupinou Hudba Praha právě před rokem jste mluvil o tom, že ji dáváte dohromady. A že už v ní nechcete být kapelník to platí? Nebo jste změnil názor?

Názor jsem nezměnil a kapelníkem je můj dlouholetý spoluhráč a přítel Radovan Jelínek. Hrajeme spolu také v Jasné Páce a zároveň se známe celou řadu let i z kapely Divoký srdce.

Taky jste říkal, že není čas dělat špatné koncerty, takže proto se obklopujete jen dobrými muzikanty, i když není snadné sladit termíny. Tak jak vám to zatím v tomto směru funguje?

Myslel jsem to spíše tak, že koncerty musí být předem dobře připraveny, což se při plánování turné děje. S tím právě souvisí předem domluvený čas muzikantů v kapele, neboť jsou vytíženi ještě i jinde. Po Novém roce jsme měli několik koncertů pro kamarády, takže tam jsme si trochu osvěžili repertoár. A nyní nás čekají zkoušky bezprostředně před turné.

Album Srdeční příběh obsahuje vaše staré písničky, které vybral David Koller v součinnosti s dalšími muzikanty ti dostali zadání, aby je udělali svýma očima. Mluvil jste jim do práce? Nebo jste se nechal překvapovat?

Kapely, které se zúčastnily natáčení, dostaly zadání od Davida, a protože jsou to všechno špičkoví profesionálové, přijeli již připraveni. Pak to probíhalo tak, že se většinou brala druhá nebo maximálně třetí verze písně a s tou se potom dále pracovalo. Proto také natáčení základů trvalo cca pět dní, ostatní čas jsem se mohl věnovat zpěvu.

Doznají ty písničky ještě jinou, další podobu na koncertech?

Snažíme se většinou držet aspoň zhruba aranží z desky, ale muzikanti, se kterými hraji, nejsou stroje ani roboti, takže je v písničkách patrný jejich osobní přístup.

Mimochodem pozvete na turné i Davida Kollera?

Byl bych rád, kdyby se mohl zúčastnit koncertů v Brně a v Praze, ale nevím, jestli mu to časově vyjde. Zatím nemůžu nic slíbit.

Máte koncertování, jednu část umělcova života, rád? Užíváte si to? Dívám se a vidím, že v dubnu budete mít fakt napilno…

Vzhledem k tomu, že se turné odehrává v časově omezené době, užívám si to většinou, jak jen to jde. Také se těším na setkání a komunikaci s kapelou.

Prohlásil jste, že Srdeční příběh je nejlepší deska, jakou jsem udělal. Stále žijete „jenom" jí, nebo snad vzniká nějaký nový materiál? Jaké máte vůbec další hudební plány?

Tvrdím to stále, ale před rokem jsem ještě neměl novou kapelu, která se nyní sehrává a stabilizuje. Pokud vše dobře půjde, tak budu uvažovat o nějakých nahrávkách právě s ní. V létě máme několik venkovních akcí a na podzim bychom chtěli vyrazit na menší akustické turné, abychom si zkusili také jinou polohu. Takže něco nového připadá v úvahu asi až v příštím roce.