Společné vystoupení těchto dvou fenomenálních umělců přinese milovníkům vážné hudby unikátní zážitek. Za doprovodu PKF Prague Philharmonia zazpívají skladby Verdiho, Rossiniho, Mozarta, Rachmaninova a Rimského-Korsakova. České publikum není pro Abdrazakova neznámé.

„Již několikrát jsem vystupoval v Česku, konkrétně v Praze. Musím říct, že to je překrásné město a má neuvěřitelně krásné koncertní sály. Zdejší publikum je skvělé, vyzná se ve vážné hudbě a dokáže ji ocenit. Pro takové publikum velmi rád zpívám,“ uvádí Abdrazakov.

Místo konání:
Dvořákova síň Rudolfinum
Alšovo nábřeží 12
Praha 1
3. 3. 2019

Ildar Abdrazakov má za sebou slavnostní zahájení sezony v italském operním domě La Scala, operní Mekce, které přilákalo velkou pozornost lidí z diametrálně odlišných oblastí: odborníků, milovníků vážné hudby i aktivistů. Premiéra moderního nastudování Verdiho opery Attila, na kterou stály lístky až 3000 eur, vyvolala kontroverzi kvůli použití živých koní a údajné urážce náboženství. Nicméně to nic nezměnilo na přijetí představení u kritiků, které bylo velmi pozitivní.

„Jsem velice rád, že v Česku vystoupím právě letos, kdy se slaví 180. výročí narození Eduarda Nápravníka zároveň 150 let od začátku jeho působení v Mariinském divadle. Tento český dirigent a skladatel dlouhodobě působil v Rusku a udělal toho hodně pro rozvoj a popularizaci ruské hudby a zejména opery. Pod jeho taktovkou proběhla premiéra mnoha ruských oper, které se záhy rozšířily do celého světa. Například opera Boris Godunov od Musorgského byla poprvé uvedena pod jeho vedením a shodou okolností bylo nedávno v Paříži uvedeno její nové nastudování, kde jsem si zazpíval titulní roli. Tato role patří k těm nejsložitějším partům basového repertoáru,“ dodává Abdrazakov.